Оптимізація зображень для веб

Оптимізація зображень для веб | Horus267
1 голос
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Оптимізація зображень для Веб – що слід знати

Оптимізація зображень для веб стає чим раз важлівішим фактором для розробників та оптимізаторів сайтів. Нові можливості і формати дисплеїв ставлять нас перед складним вибором і постійним пошуком компромісів. Ретіна-дисплеї та інші революційні винаходи ставлять нові вимоги до зображень – а значить і нові рівні завдань розробникам веб-контенту. Швидкість завантаження зображень значимо впливає на СЕО всього сайту. Тому важливо правильно готувати зображення одразу, а не перегружати сайт додатковими модулями оптимізації.

Зміст публікації

Зображення часто покривають більшість завантажених байтів на веб-сторінці, а також часто займають значну кількість візуального простору. В результаті оптимізація зображень часто може призвести до деяких найбільших економій байтів та поліпшення ефективності вашого веб-сайту: чим менше байтів браузер повинен завантажувати, тим менша конкуренція є для пропускної здатності клієнта, і тим швидше браузер може завантажувати та надавати корисну інформацію та вміст на екрані пристрою. Саме тому оптимізація зображень для веб відіграє чи не найважливішу роль для СЕО ранжування сайту пошуковиками. При завантаженні сторінок сайту браузером, зазвичай, саме зображення займають левову часу ресурсного часу. Тому для перфектного СЕО слід правильно підготувати зображення для публікацій.

Оптимізація зображень для веб - CSS - Retina | Horus267

 

Оптимізація зображень для веб – це як мистецтво, так і наука: мистецтво, оскільки немає остаточної відповіді на те, як найкраще стискати індивідуальний образ, а також наука, тому що є багато добре розроблених прийомів та алгоритмів, які дозволяють значно зменшити розмір зображення. Знаходження оптимальних параметрів для вашого зображення вимагає ретельного аналізу у багатьох аспектах: можливості форматування, вміст закодованих даних, якість, розмір пікселів тощо.

Усунення та заміна зображень

Коротко:
  • Усуньте непотрібні(зайві) ресурси зображення
  • Використовуйте ефекти CSS3, де це можливо
  • Використовуйте веб-шрифти замість кодування тексту у зображеннях

Саме перше питання, яке ви повинні поставити собі, це те, чи дійсно зображення потрібне для досягнення ефекту, який ви наслідуєте. Хороший дизайн завжди простий і завжди забезпечить найкращу продуктивність. Якщо ви можете виключити ресурс зображення, який часто потребує великої кількості байтів щодо HTML, CSS, JavaScript та інших активів на сторінці, це завжди буде найкращою стратегією оптимізації. Тим не менш, добре розташоване зображення може також передавати більше інформації, ніж тисячу слів, тому вам слід знайти баланс у подачі вмісту сторінки. Інфографіки та прості піктограми легко сприймаються нашим мозком, а тому є бажаними при викладі матеріалу публікацій. Але ж вони і не потребують бітмапу, а значить навіть формат .png є надлишковим…

Далі слід враховувати, чи існує альтернативна технологія, яка може забезпечити бажані результати, але більш ефективно:

  • CSS-ефекти (градієнти, тіні тощо) та анімації CSS можуть використовуватися для створення незалежних ресурсів, які завжди виглядають чіткими на кожному рівні роздільної здатності та масштабування, часто в частині байтів, що вимагаються файлом зображення.
  • Веб-шрифти дозволяють застосовувати красиві шрифти, зберігаючи можливість вибирати, шукати та змінювати розмір тексту – значне поліпшення зручності використання та сприйняття відвідувачем сайту.