Інструкція Користувача ВордПресс

Інструкція Користувача ВордПресс - Horus267
2 голоси

[ratings]

Інструкція Користувача ВордПресс – коротко для швидкого початку роботи

Консоль ВордПресс

Щоб почати роботу з WordPress-сайтом, потрібно ввійти на сайт, використовуючи свій логін і пароль, який ви/вам створили при інсталяції системи. Увійти на сайт можна за адресою http://www.vashdomain.com/wp-admin, де ви побачите наступну форму:

Інструкція користувача ВордПресс - Панель входу | Horus267

Після того як ви введете свої облікові дані, ви ввійдете в консоль WordPress. Консоль – це головна область адміністрування, де ви можете налаштувати параметри вашої сторінки, створювати записи та сторінки, встановлювати теми та плагіни і робити багато всього іншого. При першому встановленні WordPress дуже корисним буде розділ Майстерня («Ласкаво просимо в WordPress»), що знаходиться в самому верху екрана, який містить посилання на найпопулярніші інструменти та дії.

Інструкція користувача ВордПресс - Консоль Адміна | Horus267

Профіль автора (адміністратор / редактор)

Наступний розділ, який буде потрібно перевірити – це ваша сторінка профілю автора. Розташована вона за адресою «Користувачі» – «Ваш обліковий запис». На цій сторінці ви можете задати деякі персональні параметри та інформацію про себе.

Інструкція Користувача ВордПресс - Користувач | Horus267

В самому верху сторінки ви можете відключити візуальний редактор. Я рекомендую вам залишити візуальний редактор включеним, оскільки він значно спрощує написання записів. Ви можете вибрати іншу кольорову схему для панелі адміністратора, якщо стандартна схема вам здається не дуже зручною. Ви також можете відключити «Верхня Панель» (адмін-бар) при перегляді сайту. Адмін-бар відображається в самому верху при перегляді сайту в браузері і містить у собі зручні опції та інструменти. Зазвичай я відключаю його, тому що мені подобається бачити сайт так само, як його бачать відвідувачі, проте ви завжди можете залишити його, якщо вважаєте корисним.

Ви можете ввести своє ім’я, контактну інформацію, URL-адресу сайту та коротку біографію, яка буде виводитися під вашими записами на сайті. Ви можете використовувати цю область, щоб написати про себе і розмістити посилання на свої соціальні профілі, сайти тощо.

Рекомендую проскролити до низу і максимально заповнити свій власний Профіль додавши позитивну і радісну світлину зі своєю персоною 😉 Гугл бачить і цінує все)))

Створення контенту для сайту

Тепер, коли ви трохи познайомились з консоллю WordPress, саме час використовувати її для створення чого-небудь корисного і опублікувати новий контент на своєму сайті. У даному розділі я покажу вам, як публікувати записи журналу та сторінки, а також розглянемо пов’язані з цим налаштування, які вам доступні. За всім, чого вам забракне в роботі слід звертатись до СуперАдміна. При необхідності він проінсталює/налаштує необхідні модулі.

Різниця між Записами та Сторінками в ВордПресс

За замовчуванням в WordPress ви можете створити два типи контенту: Запис і Сторінка. Метод додавання контенту до них практично ідентичний, що ми побачимо в наступному розділі, однак за своєю функціонуванням на сайті вони відрізняються. Сторінка – це елемент сайту, які використовуються для розміщення статичного контенту. Вони використовуються для створення таких публікацій, як сторінки про себе, контактні сторінки, сторінки з положеннями та умовами використання та ін. За замовчуванням коментарі відключені для сторінок, тому що там в них немає необхідності. Сторінки не виводяться на головній сторінці вашого сайту, коли ви додаєте контент до них; вони розроблені для того, щоб виводити посилання на них в меню, в хідері (верхня частина сайту), в футері (підвал сайту), або в інших місцях (на бічних панелях) – це залежить від організації зовнішнього виду, навігації і дизайну.

Записи складають основний контент вашого блогу. При публікації Запису він буде виводитися в самому верху головної сторінки. При публікації наступного Запису минулий Запис буде поступово опускатись донизу. В Записах, коментарії включені за замовчуванням. Ви можете сортувати Записи за рубриками, по датам і навіть по міткам (про це пізніше). Ваші Записи виводяться в зворотному хронологічному порядку і попадають у ваш RSS-фід веб-сайту, в той час як Сторінки – ні.

Рубрики і Мітки в ВордПресс

Щоб групувати свої Записи, ви можете використовувати Рубрики та Мітки. При публікації Запису ви можете вибрати Рубрику, яка буде містити всі Записи, пов’язані з даною тематикою. Користувач може вибрати цю Рубрику на вашому сайті і переглянути всі Записи, які входять до неї.

Ви можете додати Рубрики на екран Редагування Запису (Редагувати запис), проте краще задати їх завчасно. Ви повинні визначитися з тим, на які тематики ви плануєте робити Записи, і створювати під ці тематики відповідні Рубрики.

Щоб зробити це, відвідайте «Записи» – «Категорії» і додайте нову Рубрику. Додайте стільки Рубрик, скільки вам потрібно.

Інструкція Користувача ВордПресс - Рубрика | Horus267

Другий спосіб згрупувати контент – це використовувати Мітки (Теги). Коли ви публікуєте Запис, ви можете додати до нього деякі Мітки, які будуть описувати статтю. Якщо розглянути дану статтю, то їй можна було б додати позначки «новачкам WordPress», «керівництво WordPress» та «основи WordPress».

Згодом, якщо я буду знову писати про WordPress, я можу знову використовувати деякі позначки з цих, тобто Відвідувач сайту зможе натиснути на позначку, скажім, «основи WordPress» і отримати всі записи, пов’язані з цією позначкою. Використання мітки не обов’язкове, тому ви можете взагалі пропустити їх, якщо хочете. Були навіть деякі суперечки стосовно того, наскільки вони взагалі корисні для кінцевого користувача.

Зазвичай Мітки розробник/дизайнер розміщує окремим блоком в бічній панелі сайту чи в підвалі сайту. Якщо публікацій з однією міткою багато, то це помітно за величиною шрифта Мітки чи через вказану цифрою кількість… Це вже залежить від концепцій дизайну.

Додати Мітки можна точно так само, як і в Рубриках – або ще до того, як ви будете писати контент («Записи» – «Мітки»), або в процесі його написання. Я рекомендую використовувати останній підхід, оскільки не завжди в самому початку можна знати, які мітки будуть найкраще відповідати контенту.

Редактор Записів

Тепер ми переходимо до екрану Редагування Записів, який є тим місцем, де, зазвичай ви витрачатимете велику частину часу в консолі WordPress. У редакторі Записів ви можете створювати нові записи, редагувати їх, публікувати їх на сайті, планувати їх публікацію і т.д. Просто перейдіть до розділу «Posts» – «Add New» (Записи – Додати новий), щоб почати процес додавання Записів.

Екран Add New Post (Додати новий) містить невелике поле, де ви можете ввести Заголовок вашого Запису, і широке поле під ним, де ви можете ввести контент вашого Запису. Трохи вище цього великого поля ви можете побачити кнопку візуального редактора (Visual Editor), який використовується для візуального форматування тексту: присвоювання напівжирного, курсивного виділення, розміщення списків, цитат, посилань і т.д. На одному рівні з вкладкою візуального редактора знаходиться кнопка Add Media (Додати медіа), яка дозволяє вам додавати Зображення чи Галерею зображень до публікації.

Інструкція Користувача ВордПресс - Запис | Horus267

Створіть тестовий Запис: введіть заголовок, додайте необхідний текст, після чого натисніть «Save Draft» (Зберегти чернетку). Якщо ви хочете вставити посилання, виділіть фрагмент тексту, після чого натисніть на кнопку з посиланням і введіть URL-адресу для вашого посилання. Ви можете потім клацнути по кнопці «Preview» (Переглянути публікацію), щоб подивитися, як буде виглядати Запис на вашому сайті. Не переживайте, Запису поки немає на вашому сайті.

За замовчуванням ви маєте в своєму розпорядженні лише деякі обмежені опції форматування, доступні в візуальному редакторі. Якщо ви клацнете по кнопці «Toolbar Toggle» (Панель інструментів), з’явиться ще один рядок з різними опціями, де будуть знаходитися додаткові елементи форматування, які ви можете використовувати при редагуванні тексту вашої Запису.

—————————– ПУБЛІКАЦІЯ В ПРОЦЕСІ ЗАВЕРШЕННЯ ——————–

пишу на перекурах між адмініструванням і написанням декількох сайтів 😉