SVG-digital-art – сучасне мистецтво «цифрової доби»
SVG-digital-art – це новий напрямок у сучасному мистецтві. Це не стиль і не виклик старим формам і змістам. Це нагальна необхідність використовувати технології та можливості часу. Нові гаджети зробили стрімку революцію в нашій свідомості і можливостях. Все рідше ми бачимо митців з етюдниками і пензлями. Рівно як з подивом та іронією сприймаються чуваки з кілограмовою фотооптикою. Технології нової доби зробили всіх «фотографами» 😉 Але, ілюзії минають швидко і відсутність культурного багажу все ставить на свої місця. Ще трохи часу і юні пассіонарії не будуть знати, що то таке селфі-палка ))))
Сучасні цифрові технології змінили не тільки наше повсякденне життя, але й наші можливості у мистецтві. Діджитал-Арт (digital-art) відкриває митцям нові горизонти творчості.
Коротка довідка:
SVG – це XML-формат зображення для двовимірної векторної графіки. Тобто, це текстовий, тегований файл з описом множини векторних геометричних фігур з особливостями відображення в кольорах. Підтримує багатошаровість, нелінійну прозорість шарів і навіть може включати в собі bitmap-зображення. Дуже компактний і має великі можливості у масштабуванні. Нескладні зображення, при певній підготовці, можна створювати просто у текстовому редакторі 😉
SVG-digital-art виник під тиском нових можливостей дисплеїв на зміну Pixel-digital-art. Одним з піднапрямків стилю є svg-flat-art. Головною особливістю svg-flat-art є використання пласких геометричних образів, що є аллюзіями до царини архетипів і моделює сюжет твору мистецтва виключно засобами фігур, кольору і композиції.
Коротка довідка:
Pixel – найдрібніший елемент цифрового зображення растрової графіки. Зазвичай, квадратик визначеного кольору. Цифрове растрове зображення складається з файлу порядкового опису пікселів з вказанням кольорової моделі, методики стискання та іншої службової інформації.
Особливість напрямку svg-digital-art
Формат svg-digital-art на відміну від інших пласких творів сучасного мистецтва піддається пропорційному масштабуванню під потреби конкретного інтер’єру без жодних втрат якості. Це пов’язано з особливістю векторного формату зображень, який у форматі svg перетворюється на математичний опис кривих-кольорів-прозоростей.
Розміри та матеріал задрукованих площин обмежені тільки можливостями друкарського обладнання
Окремі зразки можна переглянути та придбати за популярному європейському мистецькому ресурсі за посиланням
…