Головні елементи пошукової видачі Google (SERP)

Головні елементи пошукової видачі Google – SERP | Horus267
0 голосів

[ratings]

Головні елементи пошукової видачі Google

Сторінка пошукової видачі Google (SERP) – це веб-сторінка, згенерована пошуковою системою у відповідь на запит користувача. Абревіатура SERP означає сторінка результатів пошуку (search engine results page). Цими результатами є посилання, з деталями (заголовок сторінки, адреса, короткий опис) по темі запиту користувача.

В усіх Запитах використано фрази, що стосуються сайтів які я адмініструю 😉 Крім п.6. Досить рідко зістрічається в українському сегменті Гугль. Але, всьому свій час.

Головні елементи пошукової видачі Google SERPа це:

 • Прямі результати пошуку, що складаються з посилань на сайти. Це органічна видача пошукової системи, де сайти перебувають у постійному змаганні за найвищі позиції. Сторінка результатів пошуку містить за замовчуванням 10 посилань, але їх кількість може бути змінено в налаштуваннях пошуку;
 • Блоки з контекстною рекламою;
 • Невеликі поля перед результатами пошуку. Вони можуть містити помилки введення, швидку відповідь на запит користувача, кількість результатів і т.п .;
 • Зображення;
 • Пов’язані запити – користувачеві пропонуються інші форми слів і фраз, або схожі запити.

Крім цих головних є й інші додаткові елементи, які з кожним роком стають дедалі популярнішими. Частину з назв ми так і залишили англійською тому, що український переклад погано передає сенс елементу.

Top-10 найпопулярніших елементів SERP

1. AdWords

AdWords Низ / Верх: зазвичай рекламні оголошення можна побачити або вгорі, або в самому низу органічних результатів. Залежить від популярності Запиту і кількістю активних замовників на момент Запиту. Сервіс від Гугл – AdWords пропонує досить багато тонких налаштувань для Замовника(години показу, кількість показів денно і тп.). Зазвичай Замовнику видають на шару 900 грн з ньюансами. Для заохочення. Але з досвіду вам скажу, для мінімальної віддачі слід оперувати щоденним бюджетом десь у половину цієї суми 🙂 .

 • Пошук за запитом: косметологія в івано-франківську*

Головні елементи пошукової видачі Google – AdWords | Horus267

*Слід зауважити, що продемонстрований рекламодавець був тільки на 3-й сторінці видачі по запиту.

2. Вибрані сніппети

Вибрані сніппети: основний принцип полягає в отриманні необхідної інформації, яка не міститься в Knowledge Graph. Такі фрагменти використовуються, щоб вивести деякі дуже конкретні деталі, які знаходяться на відповідній сторінці. Такий сніппет виводиться над результатами органічного пошуку. Він в основному має найвищий CTR. Крім того, саме з нього береться контент для відповіді на запити користувачів через голосовий пошук. Слід зауважити, що не до кожого резльтату пошуку ми зможемо спостерігати цей елемент. Це особливості Пошукової видачі пов’язані з інструментами аналізу користувача DigData від Гугл. З березня 2019 року цей сніппет актуальний і для користувачів в Україні. Особливо цікавим буде для сайтів на ВордПресс з системою продаж WooCommerce.

ВордПресс з системою продаж WooCommerce

Сніпет Google розміщує вашу продукцію в центрі уваги в пошуках Google – і за допомогою розширення оголошень Google можна оптимізувати свої оголошення в Google і залучити більше людей, які шукають те, що ви пропонуєте.
Це розширення, створене компанією Kliken, не потребує створення облікового запису об’яви, допомагаючи оптимізувати рекламні кампанії Google, щоб ви не витрачали гроші на маркетинг, який не працює.
Починайте побудову рекламної компанії безкоштовно, тому вам нема чого втрачати (і матимете продажі)!

3. Зображення

Зображення: цей елемент видає результати по зображеннях. Зображення теж виводяться не для всіх Запитів. Для Пошуку в Зображеннях є окрема закладка на Панелі Пошуку. Також окремий Пошук за зображеннями. В разі, коли у видачі подано цей елемент SERP, він розміщується, зазвичай, в кінці органічної видачі перед рекламою AdWords. Щоб потрапити туди необхідно виконати наступне:

 • Заповніть тег «alt» – опис Зображення
 • Дайте релевантну назву файлу, наприклад, «kosmetologiia_ivano-frankivsk.png», а не «img1235.png»
 • Створіть людино-зрозумілий URL і оптимізуйте сторінку, на якій розміщене Зображення
 • Оптимізуйте розмір Зображення
 • Заповніть тег «Title» для Зображення
 • Використовуйте тільки унікальні, оригінальні Зображення

Головні елементи пошукової видачі Google (SERP) – Зображення | Horus267

4. Стаття

Стаття: це найголовніший і найпопулярніший елемент пошуку. Складається з Заголовку статті/запису, URL-адреси, короткого опису (Description). Рекомендую збільшити довжину Сніпету (мета-опису, description) до 270-300 знаків. Більшість СЕО-модулів рекомендують і далі 138 символів, – старі рекомендації Google…

Добре написаний Description, що включає релевантні ключові слова приверне увагу користувачів і спонукає перейти на сторінки вашого сайту. CTR буде рости, і це позитивно вплине на поведінкові фактори. Більш того, під час останньої Відео-зустрічі для веб-майстрів (12 грудня), Джон Мюллер, Trends Analyst в Google порадив оновити описи, щоб відповідати новим стандартам довжини сніпетів.
SERP – Органічний результат | Horus267

5. Knowledge Card

Knowledge Card: як можна вгадати за назвою цього елементу, вона є частиною вже згаданого Knowledge Graph, який містить семантичну інформацію, додану або людьми, або витягнута з індексу. Knowledge Card присутна не у всіх випадках видачі реультатів пошуку.

SERP – Knowledge Card | Horus267

6. Knowledge Panel

Knowledge Panel: елемент схожий на Knowledge Card. Qого можна знайти праворуч від органічних результатів у бічній панелі результатів пошуку. Присутній не і всіх варіантах видачі.

SERP – Knowledge Panel | Horus267

7. Local Pack – Карти зі списком

Local Pack: це список з трьох найбільш релевантних місць щодо введеного пошукового запиту. Найчастіше використовується на смартфонах. Якщо у вас локальний бізнес (ресторан, перукарня, салон краси, фітнес-центр і т.д.) вам точно потрібно потрапити в цей список.

Приклад за запитом: пиво івано-франківськ

SERP – Local Pack | Нокгі267

8. Local Teaser Pack

Local Teaser Pack: цей елемент надає корисну інформацію про розташування ресторанів і готелів, а також про їх робочий час. Крім того, тут також доступна така корисна інформація, як фотографії місця, ретинг закладу, адреса та відгуки.

SERP – Local Teaser Pack | Horus267

9. Посилання сайту

Посилання сайту: за брендовими запитами користувачі будуть бачити також список посилань з шуканого сайту.

SERP – Посилання сайту | Horus267

10. Блок новин

Блок новин: це категорія результатів, які беруться з Google Новин. Додавання сайту в стандартний індекс Google відрізняється від процедури додавання в блок новин. Якщо у вашого сайту є контент, який буде релевантним для такого блоку, дотримуйтесь цієї процедури для додавання.

SERP – Блок новин | Horus267

Коротко про інші елементи (блоки) у видачі результатів пошуку

Коротко:
 • Схожі запити: Це всі запити, які пошукова система вважає такими, що відносяться до вашого пошуковому запиту. Вони можуть бути розташовані в різних місцях через те, що нагадують закріплений сниппет.
 • Огляди: ця функція корисна, коли користувач хоче дізнатися більше про товари або послуги. Інформацію про рейтинг в SERP можна знайти десь між URL-адресою та сніпетом (коротким описом). Якщо ж ви хочете, щоб якісь з ваших сторінок відображалися в такому вигляді, використовуйте для них мікророзмітку.
 • Результати з Google Shopping: це платні результати по пошуковим запитам товарів і послуг. Об’єднайте платні рекламні оголошення і органічні результати пошуку для кумулятивного ефекту просування бренду. Це місце розміщення схоже на AdWords. Платні текстові елементи в Google працюють краще, якщо вони тісно пов’язані із суттю пошукового запиту. При навігації люди часто швидко переглядають результати пошуку, поки не побачать бренд, якому вони довіряють. Також при пошуку інформації користувачі часто цікавляться відгуками і порівнянням сайтів.Подумайте про наміри користувачів (який тип пошуку вони вважають за краще) і відповідно побудуйте свою рекламну стратегію.
 • Твіти: З 2015 року можна виявити результати з Twitter в поєднанні з органічними результатами пошуку.
 • Відео: Такі результати, як YouTube відео, будуть відображатися при використанні певних ключових слів. Якщо ви бачите, що за запитом за яким ви хочете ранжуватись є відео в ТОПі, подумайте над створенням і оптимізацією свого відео під цей запит.

Інформація допису оновлюється та доповнюється по мірі зміни рекомендацій від Гугль та питань, що мені задають при спілкуванні з Замовниками.


—————————– СПОДІВАЮСЬ ЩО ВІДПОВІВ НА БІЛЬШІСТЬ ЗАПИТАНЬ ——————–

неосвітлені в темі запитання надсилайте в формі нижче 😉