Google – швидка індексація сайту

Google – швидка індексація сайту | Horus267
1 голос
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Як швидко проіндексувати сторінку або сайт в Google?

Googlebot, сканування та індексація сайту

Індексація сайту відбувається не одразу. Для початку потрібно зрозуміти, що таке Googlebot, чим відрізняються сканування та індексація сайту, і яким чином обидва процеси можуть сприяти швидшому потраплянню сторінок в пошукову видачу.

  • Googlebot, або інструмент Google для індексації сторінок – це назва пошукової програми (бота), обов’язок якого – збір даних про документації в Інтернеті для подальшого її включення в пошуковий індекс Google.
  • Процедура відвідувань ботами веб-сайтів (як нових, так і старих) в пошуках нового і оновленого контенту для подальшої передачі інформації Google називається скануванням. Звідки бот знає, що сканувати? Цей процес обумовлюється посиланнями!
  • Індексація сайту – це наступний крок, що відбувається при обробці документів, зібраних на етапі сканування. Якщо контент ідентифікується як якісний, то як тільки обробка завершена, інформація додається в індекс пошуку Google. Розгляд слів на певній сторінці в ході індексації є обов’язковим. Крім того, на цьому етапі також аналізуються alt-теги (Підписи до Зображень, що слугують поясненням для ботів про тему/зміст) і тайтли (Заголовки різних рівнів).

Але як же ботам вдається виявити новий матеріал, будь то оновлений зміст сторінки, блогу або будь-якого абсолютно нового сайту? Це відбувається завдяки раніше зібраній в Інтернеті інформації про сторінки проіндексовані Google, і інформацій з карти сайту, пропонованої веб-майстром. Ключове питання – як проіндексувати сторінки швидше?

Індексації сайту – методи прискорення

Створення Sitemap.

Документ Sitemap XML являє список сторінок на сайті, що зберігається на сервері сайту. Коли ви додаєте нові сторінки на сайт, він інформує пошукову систему про це і дає інструкції щодо бажаного графіка перевірки змін на певних сторінках. Ви маєте право вибирати частоту. Якщо необхідно, можете змусити пошукову систему перевіряти ваші сторінки на наявність оновленої інформації (нові товари, пости або будь-який інший контент) кожен день. Якщо ж ні, виберіть іншу частоту перевірок. У випадку з WordPress, установка плагіна Google XML Sitemaps дозволяє автоматизувати створення і оновлення карти сайту, передаючи необхідні дані пошуковим системам. Ще один варіант – плагін Yoast SEO.

Google Indexing Tool

Надайте Google Indexing Tool свою карту сайту. Отже, у вас є карта сайту. Як тільки вона буде створена, перейдіть в Google Webmaster Tools в акаунт сайта. Якщо у вас його немає, створіть безкоштовний обліковий запис в Google і зареєструйтеся в Webmaster Tools. Далі, додайте свій сайт в Webmaster, відкрийте папку «Сканування», виберіть «Sitemaps» і вставте посилання на свій файл Sitemap. Таким чином ви повідомляєте пошукову систему Google про нові сторінки. Щоб отримати ще кращий результат, додатково використовуйте консоль Bing. Там є можливість створити інший обліковий запис, увійти в систему і включити свою карту сайту за допомогою Webmaster Tools.

Google Analytics

Використовуйте Google Analytics. Налаштування Google Analytics використовується в основному для відстеження джерел трафіку і аналізу поведінки користувачів. Але саме додавання коду на новий сайт і настройка облікового запису в системі аналітики вже повідомляє Google про появу нового сайту, який необхідно просканувати.

URL сторінки

Додайте URL сторінки вручну. Це один з підходів, яким більшість людей нехтують, коли шукають можливості змусити пошукові системи просканувати сторінки швидше. Інструменти Google для індексування не вимагають додаткових зусиль та ресурсів і, безумовно, не завдають ніякої шкоди! Що необхідно зробити, так це, лише увійти в свій Google аккаунт і вибрати “Відправити URL» в Webmaster Tools.

Про правильний вибір у налаштуваннях урл-адрес читайте окремий допис.

LinkedIn, Twitter, Pinterest, Facebook, YouTube і Google+

Створюйте та оновлюйте свої соціальні профілі. Тепер, коли ви знаєте, що посилання служать для залучення ботів на сайт, ви розумієте ще одну корисну функцію соціальних мереж. Створіть профілі в LinkedIn, Twitter, Pinterest, Facebook, YouTube і Google+. Використовуйте якомога більше соцмереж. Після публікації сторінки відразу публікуйте посилання на неї в ваших соцмережах.

Лінкбілдінг

Додайте посилання на нову сторінку на зовнішніх ресурсах. Блоги, статті, прес-релізи, пости відвідувачів і інші варіанти лінкбілдінга значно прискорюють індексування сторінки.

 


—————————– ПУБЛІКАЦІЯ В ПРОЦЕСІ ЗАВЕРШЕННЯ ——————–

пишу на перекурах між адмініструванням і написанням декількох сайтів 😉