Різниця між HTTP і HTTPS – вплив на SEO

HTTPS – Переваги | Horus267
0 голосів

[ratings]

Різниця між HTTP і HTTPS її вплив на СЕО просування

Зовсім недавно HTTPS протокол був актуальним тільки для сайтів з проведенням транзакцій і обробкою особистих даних користувачів. Зараз вже цей протокол стає практично стандартом для всіх. На це вплинув анонс Google про HTTPS, як про фактор, позитивно впливає на ранжування в пошуковій видачі. Крім того кілька останніх досліджень від гігантів SEO ринку на великих обсягах даних показали, що в ТОПі в основному сайти з захищеним шифруванням. Ймовірно через пару років, питання який з протоколів вибрати взагалі стане неактуальним.

HTTP vs HTTPS: базові поняття

HTTP: HyperText Transfer Protocol

Протокол передачі гіпертексту (Hypertext Transfer Protocol / HTTP) – це система доставки і прийому інформації через Інтернет. HTTP – це «протокол рівня додатка», який по-іншому означає, що він зосереджений на тому, як інформація може надаватися користувачеві. Але цей варіант не турбується про те, як інформація доставляється з точки A в точку B.

Він вважається «безструктурним» – це означає, що він не прагне нічого викликати з попередньої веб-сесії. Цінність відсутності структурності полягає в тому, що для доставки потрібно менше інформації, а це означає підвищену швидкість завантаження сайту.

Коли корисний HTTP?

У більшості випадків HTTP використовується для доступу до HTML-сторінок. Раніше це був варіант для більшості сайтів, що не розміщували приватні дані (наприклад, інформацію про кредитну картку) для налаштування своїх сайтів.

Чому в першу чергу варто думати про HTTPS?

Його впроваджують з трьох головних причин:

Конфіденційність

В відкритому середовищі, такому як Інтернет, він захищає комунікації між двома сторонами. Наприклад, у відсутності HTTPS власник точки доступу Wi-Fi може бачити приватні дані, такі як кредитні карти, якщо користувач цієї точки доступу здійснює покупки в онлайні.

Цілістність

Він гарантує, що інформація досягне адресату в повному та дозволеному вигляді. Наприклад, наш друг з точки доступу Wi-Fi може додати додаткову рекламу на наш сайт, зменшити якість зображення для економії трафіку, або змінити вміст статей, які ми читаємо. HTTPS гарантує, що веб-сайт не може бути змінений.

Справжність

Він гарантує, що веб-сайт у реальності є тим, за кого видає себе. Наприклад, той же самий власник точки доступу WiFi зможе направити браузери на підроблений сайт. HTTPS гарантує, що веб-сайт, який представляється як example.com, дійсно є example.com. Деякі сертифікати навіть перевіряють правову ідентичність власника веб-сайту, так що ви знаєте, що yourbank.com належить YourBank, Inc.

HTTPS: Secure HyperText Transfer Protocol

HTTPS, іншими словами, “надійний HTTP” (secure HTTP) був створений для забезпечення безперебійної авторизації і проведення захищених транзакцій. Обмін приватною інформацією повинен бути захищеним, щоб запобігти несанкціонованому доступу, що завдяки таким протоколом це можливо.

У більшості випадків HTTPS схожий на HTTP, оскільки він використовує ті ж базові протоколи. Клієнт HTTP або HTTPS, такий як веб-браузер, підключається до сервера через стандартний порт. Але HTTPS пропонує додатковий рівень конфіденційності, оскільки він використовує SSL-сертифікат для передачі даних.

Для будь-яких задумів і цілей HTTPS – це той же HTTP, але просто більше безпечна його версія.
Щоб пояснити це в більш технічному ключі, основна відмінність полягає в тому, що він автоматично використовує 443 TCP-порт. Тому HTTP і HTTPS є дві різні комунікації.

HTTPS діє спільно з протоколом Secure Sockets Layer (SSL), що дозволяє йому безпечно надавати інформацію (це і є те найважливіше відмінність, на якому акцентує увагу Google).

HTTPS – це кращий варіант, оскільки він зосереджений на тому, щоб користувач не тільки візуально розумів захищеність своїх даних, а й рельно мав при передачі даних з точки А в точку В поліпшений рівень безпеки і конфіденційності.

Користувачі дуже часто використовують поняття HTTPS і SSL в якості синонімів, що далеко не завжди правильно. HTTPS є захищеним протоколом, оскільки використовує для передачі даних шифрування з’єднання SSL.

Думка Google про HTTPS

Ні для кого не секрет, що Google більше любить захищені і сертифіковані сайти.

Причина такого ставлення – факт, що користувачі отримують гарантію шифрування своїх даних з додатковим рівнем конфіденційності. Але слід розуміти, що отримання захищеного сертифіката може стати причиною додаткових проблем (саме через це йому дається вищий рейтинг).

Коли веб-сайт проходить через всі етапи отримання сертифіката, користувач стає третьою стороною. Коли ваш браузер виявляє захищений сайт, він перевіряє дані сертифіката, щоб встановити, чи є сайт тим, що декларується.

Згідно із заявою, яку зроблено на самому початку, Google сьогодні використовує HTTPS як один з факторів ранжування. Завдяки аналізу інформації стає зрозуміло, що веб-сайти з HTTPS мають перевагу в порівнянні з HTTP-URL-адресами. Саме тому перемикання на нього принесе вигоду всім компаніям, незалежно від того чи використовуються конфіденційні дані чи ні.

Також відзначають, що інформація, яка надається за допомогою HTTPS, передається більш надійно через протокол безпеки транспортного рівня (TLS). Він гарантує три основних рівня безпеки:

 • Шифрування. При шифруванні змінюється інформація, щоб зберегти її надійність.
 • Цілісність даних. Інформація не може бути виявлена, або пошкоджена під час доставки, якщо її не розкриють.
 • Аутентифікація встановлює, що у ваших користувачів є зв’язок з сайтом.

Google оголосив, що веб-ресурси з HTTPS, отримають невелику перевагу при ранжируванні саме з цих питань конфіденційності.

Тим не менш, саме вплив HTTPS не такий значний в порівнянні з іншими факторами ранжування (наприклад, високоякісним контентом).

Переваги переходу на HTTPS

Цінність протоколу HTTPS будується ще й на наступних факторах.

Збільшення рейтингу

Стверджується, що Google підтвердив невелике підвищення рейтингу сайтів з HTTPS. Як і більшість ранжируваних факторів, досить складно виділити його окремо, проте цей перехід слід очолювати, а не доганяти. Перевагою ситуації є кількість переходів на HTTPS, яка швидко збільшується протягом короткого часу.

Реферальная інформація

Коли трафік доставляється на HTTPS-сайт, зберігаються конфіденційні реферальні дані. Це відбувається по-іншому, ніж при отриманні трафіку по протоколу HTTP. В останньому випадку потік відвідувачів сприймається не як реферальний, а як прямий.

Конфіденційність і приватність

HTTPS впливає на конфіденційність декількома способами:

 • Він перевіряє, чи є сайт тим, з яким повинен зв’язатися сервер.
 • Він запобігає змін з боку інших користувачів.
 • Це робить ваш сайт більш конфіденційним для користувачів.
 • Він шифрує будь-які комунікації, включаючи URL-адреси, які забезпечують такі речі, як історія переглядів і номери кредитних карт.

Можливі проблеми при переході на HTTPS

Переконайтеся, що ви повідомили Google, що перемістили свій сайт з HTTP на HTTPS.

Google дає такі поради для безболісного оновлення до HTTPS:

 • Виберіть тип сертифіката, який ви хочете: стандартний, багатодомений, або груповий;
 • Використовуйте 2048-бітові сертифікати ключів;
 • Використовуйте відносні URL-адреси для джерел, розташованих на тому ж довірчому домені;
 • Не блокуйте сканування свого HTTPS-сайту за допомогою robots.txt;
 • Дозвольте індексацію сторінок вашого сайту пошуковим системам, де це можливо. Уникайте мета-тега robots без індексу.

Google також оновив інструменти Google Webmaster Tools, щоб краще управляти HTTPS-сайтів, і зробив звітність по ним.

Обережно стежте за своїм переходом з HTTP на HTTPS через доступні інструменти Google Webmaster Tools.

Список кроків, які слід виконати, щоб перейти на захищений протокол:

 • Отримайте CSR: вам потрібно створити запит на підпис сертифіката (Certificate Signing Request / CSR) на веб-сервері.
 • Виберіть серверне програмне забезпечення, що використовується для створення CSR.
 • Виберіть алгоритм дайджесту повідомлень, який ви найбільше хочете використовувати.
 • Виберіть період дії сертифіката.

Деякі хостингові сервіси допомагають клієнтам встановлювати і налаштовувати SSL сертифікати на сервері. Щоб дізнатися, чи доступна вам така послуга, напишіть листа в службу підтримки вашого хостера.

Типи сертифікатів HTTPS

Існує кілька типів сертифікатів HTTPS. Їх можна класифікувати по наступним критеріям.

1. Перевірка автентичності

Підтвержений домен (DV)

Самий розповсюджений тип сертифікатів DV підтверджує, що домен відповідає певному публічному ключу. Браузер встановлює безпечне з’єднання з сервером і демонструє значок закритого замка. Натискання по значку виводить повідомлення «Цей веб-сайт не надавав інформацію про власника». Для отримання цього сертифікату не висуваються ніякі додаткові вимоги, крім власності домену – сертифікат DV просто гарантує, що для цього домену пред’явлений правильний публічний ключ. Браузер не показує назву юридичного лица. Сертифікати DV недорогі (10 $ в рік), або безкоштовні – див. Let’s Encrypt і Cloudflare.

Розширене підтвердження (EV)

Сертифікати EV підтверджують юридичну особу, якій належить веб-сайт. Це самий заслуговуючий на довіру тип сертифікатів. Він видається після того, як центр сертифікації перевірить юридичну особу, яка контролює домен. Юридична особа перевіряеться по декільком параметрам:

 • управління доменом (на наявність сертифікату DV);
 • державний реєстр для перевірки, що компанія зареєстрована та дійсна;
 • незалежні бізнес-довідники, такі як Dunn і Bradstreet, connect.data.com від Salesforce, Yellow Pages і інші;
 • перевірочний телефонний дзвінок;
 • перевірка всех доменних імен в сертификаті (підстановочні символи явно заборонені в сертифікатах EV).

Як і значок закритого замка, сертифікати EV HTTPS показують перед URL-адресою назву перевіреної юридичної особи – звичайно зареєстрованої компанії. Деякі пристрої, такі як iOS Safari, показують лише підтверджену юридичну особу, повністю ігноруючи URL-адресу. Натискання на значок покаже деталі організації, такі як повна назва та юридична адреса. Вартість цих сертифікатів складає від $ 150 до $ 300 в рік.

Підтверджена організація (ОВ)

Як і EV, сертификати ОВ підтверджують юридичну особу, якій належить веб-сайт. Але, на відміну від EV, сертифікати OV HTTPS не відображають назву підтвердженої юридичної особи в користувацькому інтерфейсі. В результаті сертифікати ОВ не так популярні, оскільки у них високі вимоги до перевірки, але вони не дають переваг, видимих для користувача. Вартість складає від $ 40 до $ 100 в рік.

2. Кількість покриваємих доменів

Давніше сертифікати HTTPS звичайно містили в полі CN єдиний домен. Пізніше було додано «альтернативне ім’я суб’єкта» (SAN), щоб один сертифікат охоплював і додаткові домени. В наші дні всі сертифікати HTTPS створюються однаково: навіть в сертифікаті на єдиний домен буде поле SAN для цього єдиного домену (і друге поле SAN для версії www цього домену). Однак багато продавців по історичним причинам в першу чергу продають сертифікати HTTPS на один і кілька доменів.

Один домен

Це найпоширеніший тип сертифіката, дійсний для доменних імен example.com і www.example.com.

Декілька доменів (UCC / SAN)

Цей тип сертифіката, також відомий як Unified Communications Certificate (UCC) або Subject Alternative Names (SAN), може охоплювати список доменів (до певного рівня). Він не обмежений єдиним доменом – ви можете вказати різні домени та піддомени. Вартість зазвичай включає в себе певну кількість доменів (від трьох до п’яти) з можливістю додати більше (до певного рівня) за додаткову плату. Рекомендується використовувати його тільки зі спорідненими сайтами, тому що клієнт при перевірці сертифікату на будь-якому веб-сайті побачить основний домен, а також всі додаткові.

Піддомени (підстановочний код)

Цей тип сертифікату охоплює основний домен, а також необмежену кількість піддоменів (*.example.com) – наприклад example.com, www.example.com, mail.example.com, ftp.example.com тощо. д. Обмеження в тому, що він охоплює тільки піддомени основного домену.

 


—————————– ПУБЛІКАЦІЯ В ПРОЦЕСІ ЗАВЕРШЕННЯ ——————–

пишу на перекурах між адмініструванням і написанням декількох сайтів 😉

Якщо вам потрібна допомога у виборі та налаштуванні SSL-Certificate заповніть Заявку нижче