Просування сайту в Google Maps

Просування сайту в Google Maps
0 голосів

[ratings]

Просування сайту в Google Maps: як додати компанію в Google My Business

Всім доброго часу доби! Якщо ви читаєте цю статтю, значить ви бачили в пошуку Google за певними пошуковими запитами блок Local Pack, чи Local Teaser Pack (дивіться зображення нижче). Про головні елементи пошукової видачі Google SERPа перечитайте окрему статтюGoogle Maps є частиною сервісу Гугл Local Business.

Local Pack

Local Pack: це список з трьох найбільш підходящих місць щодо введеного пошукового запиту. Найчастіше використовується на смартфонах. Якщо у вас локальний бізнес (ресторан, перукарня, салон краси, фітнес-центр і т.д.) вам точно потрібно потрапити в цей список.

Приклад за запитом: пиво івано-франківськ

SERP – Local Pack | Нокгі267

Local Teaser Pack

Local Teaser Pack: цей елемент надає корисну інформацію про розташування ресторанів і готелів, а також про їх робочий час. Крім того, тут також доступна така корисна інформація, як фотографії місця, ретинг закладу, адреса та відгуки.

SERP – Local Teaser Pack | Horus267

 

 

В блоках Local Pack, Local Teaser Pack, як правило, Google за релевантними пошуковими запитами пропонує користувачам найпопулярніші компанії, які зареєстрували свої адреси на картах Google Maps.

Важливо відзначити той факт, що такий блок найчастіше показується користувачам по геозалежних запитам, або за запитами, в яких явно вказано необхідний регіон. Наприклад: «Доставка піци» або «нерухомість в Івано-Франківську».

Що дає просування сайту Google Maps

Блоки Local Pack, Local Teaser Pack – частина безкоштовного пошуку, тому сайти, перебуваючи в ньому отримують безкоштовний цільової трафік з прив’язкою до регіону. Користувачі, що потрапили на сайт за посиланнями через карти Google Maps, як правило є дуже конверсійними, тому отримати таку можливість вкрай важливо для просування своїх послуг і товарів в інтернеті.

До речі, алгоритми Google сильно звертають увагу на те, чи зареєстрований сайт на картах Google Maps.

Кому необхідно просуватися в Local Business

Найчастіше пошукова система Google пропонує своїм користувачам карту в звичайному пошуку по геозалежних і регіональним запитам, показуватися в ній дуже корисно компаніям, які працюють в конкретних містах.

Це можуть бути:
 • салон краси;
 • стоматологічні клініки;
 • СТО;
 • рекламні агентства;
 • інші компанії, які надають свої послуги або товари оффлайн.

Реєстрація компанії в Google Maps

Для того щоб потрапити на карти Google, необхідно додати свій сайт в сервісі Google Мій Бізнес. Маючи пошту Gmail, сайт і компанію з фізичною адресою, ви можете з легкістю вирішити це завдання!

Google Maps: як додати компанію в Google My Business

Для цього переходимо за посиланням вище в Google Мій Бізнес (Google My Business), який також відомий як Google Local Business, і здійснюємо наступні кроки. Перед цим рекомендується ознайомитися з наступними правилами.

1. Вказуємо назву компанії:

правильно – Салон краси «Назва»
неправильно – «Назва».

Вказуючи в назві головний пошуковий запит, підвищується ймовірність по ньому ж потрапити в блок з картами Google Maps.

2. Вказуємо адресу:

Важливо вказати адресу правильно! На вказану адресу вам буде надіслано листа з кодом для підтвердження. Адресу проживання вказувати не варто, так як вона буде відображатися в пошуку Google.

3. Вказуємо робочий номер телефону:

Важливо вказати не особистий номер телефону, а основний телефон компанії. Ця інформація буде надана користувачам у пошуку Google.

4. Вказуємо категорію діяльності компанії і веб-сайт:

Рекомендується вибрати одну, максимально точну категорію діяльності! Так пошукова система буде краще розуміти, яким запитам релевантна ваша компанія. За цим посиланням можна ознайомитися з додатковою інформацією щодо вибору категорії.

Зверніть увагу!
Створювати нові категорії не можна. Якщо потрібної категорії немає в списку, виберіть більш загальну.
Якщо ви зміните обрані, або додасте нові категорії,  Google Мій Бізнес може попросити вас повторно підтвердити дані про компанію, щоб переконатися в їх точності.

Вибираючи категорію, ви вказуєте рід діяльності компанії і допомагаєте потенційним клієнтам знаходити її по послугах, які вона пропонує. Наприклад, якщо ваша основна категорія – «Ресторан грузинської кухні», то ваші дані будуть показуватися користувачам поблизу, що шукають за запитами «ресторан» або «грузинська кухня». Враховуйте, що категорія – всього лише один з факторів, від яких залежить рейтинг в результатах місцевого пошуку.

Залежно від типу вашої компанії, на основі категорії вам також може призначатися відповідний маркер об’єкта.

5. Якщо ви надаєте послуги на виїзді або самостійно приносите товари.

Якщо ви надаєте послуги на виїзді або самостійно приносите товари, варто також зазначити це у формі, після чого натиснути на кнопку «Продовжити». Далі вкажіть регіон або радіус і знову «Продовжити».

6. Погоджуйтеся з умовами, з якими попередньо ознайомилися.

Надсилайте заявку і переходьте до заповнення додаткової інформації про свою компанію, дотримуючись рекомендацій Google Мій Бізнес.

Заявка надіслана, профіль сторінки заповнений. Дочекайтеся листа на пошту і підтвердіть свою адресу перейшовши за посиланням.

Якщо у вашій компанії є філії з фізичними адресами в інших міста або в цьому ж місті, їх також варто зареєструвати.

Як ще можна підтвердити дані про компанію

Іноді підтвердження адреси компанії можна зробити за номером телефону. Це істотно полегшує процес реєстрації, але Google дозволяє зробити це в дуже рідкісних випадках. Щоб підвищити ймовірність можливості підтвердити адресу по телефону, рекомендується вказати не мобільний номер, а стаціонарний.

Бувають також випадки, коли лист не приходить. Ви відправляєте заявку кілька разів, але це не приносить необхідного результату. В такому випадку має сенс звернутися в тех. підтримку Google Adwords 0800-50-21-62 з питанням по Google My Business. Але в такому випадку рекомендується завести аккаунт в Google Adwords і отримати ідентифікатор клієнта. З технічною підтримкою можна обговорити вашу проблему і, найчастіше, в такому випадку фахівець в телефонному режимі продиктує код підтвердження адреси компанії.

Фактори ранжирування в Google My Business

Коротко:
 1. Основний ключ в назві;
 2. Правильно обрана категорія;
 3. Максимально заповнений профіль;
 4. Наявність відгуків;
 5. Оптимізація сайту під основний ключ.

Кроки розкрутки в Google Maps – як піднятися в Гугл Картах

Успішна розкрутка в Google Maps більшою мірою залежить від правильної роботи з відгуками:

 • Чим більше відгуків, тим вище ранжируется компанія в пошуку на картах Google і, відповідно, у неї більше шансів потрапити в спеціальний блок з картами в звичайному пошуку.
 • Наявність ключових слів у відгуках також впливає на позицію. Тому корисно мати відгуки з потрібними ключовими словами.
 • Позитивні відгуки. Чим більше їх буде, тим більше шансів зайняти вигідну позицію в Google картах, а значить ймовірність потрапити в спеціальний блок також підвищується.

Як отримувати позитивні відгуки і оцінки в Google Maps? Для користувачів важливо бачити реальні відгуки, тому має сенс просити своїх клієнтів поділитися своїми враженнями про співпрацю з вами. Наприклад, попросіть їх про це за допомогою email-розсилок, пропонуючи знижку при повторних зверненнях.


—————————– СПОДІВАЮСЬ ЩО ВІДПОВІВ НА БІЛЬШІСТЬ ЗАПИТАНЬ ——————–

неосвітлені в темі запитання надсилайте в формі нижче 😉