UX-дизайнер vs SEO-спеціаліст

UX-дизайнер vs SEO-спеціаліст
0 голосів

[ratings]

UX-дизайнер vs SEO-спеціаліст: що слід знати

Протистояння SEO і UX – тема, яка не втрачає свою актуальність. Наприклад, мені доводиться виконувати обидві функції доволі часто ;).  UX-дизайнер і SEO-спеціаліст – протилежності, що доповнюють і приводять до однієї мети ))) – такий-собі Інь-Ян. Це як у ситуації з Фен-Шуй (не плутати з феном))) – одного дня Інь, наступного Ян. Тому я під подібні завдання виділяю окремий день під одне, чи інше. В один день – UX-дизайнер, в наступний – SEO-спеціаліст.

Така професія, як UX-дизайнер може здатися на перший погляд дивною і навіть трохи складною, для тих, раніше з нею не стикався – більше того, деякі досвідчені розробники не розуміють, що під нею мається на увазі і можуть задаватися питанням: Хто ж такі UX дизайнери та чим вони взагалі займаються?

Хто такий UX дизайнер – коротко

Робота UX дизайнера, як правило, пов’язана зі сприйняттям будь-якого продукту або послуги, тому проблеми дизайну в даному випадку не завжди очевидні. Скоріше це поєднання функціоналу і дизайну «в одному флаконі». Частіше це стосується лонгрідів та лендінгів – саме у цьому жанрі UX дизайнер «на коні».

Рішення UX дизайнера доволі суб’єктивні, і можуть мати більш, ніж одне вирішення, – залежить від широти кругозору та досвіду. Зазвичай це «лірики» що можуть абстрактно моделювати поведінкову реакцію відвідувача та направляти його за сценарієм. По суті, обов’язком UX дизайнера є переконатися, щоб кожен етап процесу проектування продукту/сайту випливав з попереднього і приводить до Мети. У нашому випадку йтиме винятково про веб UX дизайн. Докладніше про UX дизайнера в більш широкому сенсі напишу в окремому дописі.

«Кваліфікований UX дизайнер не тільки з’ясує особливості своєї цільової аудиторії, але також має продемонструвати в який спосіб продукт у процесі взаємодії приведе до поставлених цілей»

Хто такий SEO-спеціаліст – коротко

Завдання SEO-спеціаліста – залучити на сайт клієнта аудиторію з пошукових систем за рахунок просування по певних запитах. Але не просто аудиторію, а відвідувачів, які будуть виконувати потрібні власнику сайту дії. Наприклад, якщо клієнт встановлює броньовані двері, його сайт має сенс просунути за запитом «броньовані двері», «металеві двері» і подібним. Люди, які знайдуть сайт через пошук і перейдуть на нього, можуть стати замовниками клієнта. SEO-спеціаліст зазвичай «фізик» з аналітичним складом розуму та вмінням швидко опрацьовувати великі масиві аналітичної інфи.

Коли алгоритми пошукових систем були значно простішими, для просування було достатнім оптимізувати тексти на сайті і придбати посилання. Сучасні пошукові системи враховують близько 800 факторів ранжування, і основну вагу мають поведінкові та комерційні фактори. Чим краще і повніше сайт відповідає на запити користувачів, тим вище він може бути в пошуку.

«Сучасний SEO-спеціаліст – це не тільки технар і оптимізатор, а й по суті інтернет-маркетолог»

Детальніше про особливості кожного підходу

Кількість, ще не якість

Раніше для поста в блозі було достатньо і 300 слів. Сьогодні в моді лонгріди, які підвищують рейтинг сайту, та й взагалі – гарні і компактні.

Пошукові системи розглядають сторінки з невеликою кількістю контенту як низької якості, тому SEO-копірайтери знають, що на сторінці повинно бути хоча б 1,100-1,300 слів (стільки містять сайти в топі Google згідно Search Metrics). Ось як це робить Дзеркало Тижня. Є тільки одна маленька проблема – такий текст не робиться «на коліні». Тому контент-маркетологи часто жертвують якістю матеріалу на догоду кількості або копіюють чужі матеріали. Адже якщо один лонгрід приводить X лідів, то два приведуть в 2 рази більше, вірно? Ні.

ЧОМУ НІ: ~47% споживачів в B2B читають 3-5 матеріалів перед тим, як звернутися за консультацією до менеджера. Тому текст, який вони бачили вже кілька разів, навряд чи приверне їхню увагу. Як, втім, і контент, який не дасть відповідь на питання.

Таким чином, якісний текст – високий відсоток лідів, неякісний – високий відсоток відмов.

ЧОМУ Б І НІ: ~52% споживачів визнають, що блоги значно впливають на рішення про покупку. Але тільки ті, які містять для них важливу інформацію.

ПОРАДА від Horus267
  • Публікуйте великі тексти частинами. Це допоможе годувати google постійними оновленнями і залучати користувачів.
  • Переводьте хороші тексти з посиланням на джерело. Так, це не ваш текст, але він настільки крутий, що користувачі вам скажуть тільки спасибі за такий неавторський контент.

Багатий словниковий запас

У прагненні уникнути повторів ключових слів можна не втриматися і почати виливати свій «вокабюляр» як вируючий потік гірської річки утруднюючи сприйняття.

ЧОМУ НІ: Звичайно, якщо ви копірайтер “Пабу №100” це тільки додасть популярності вашому бренду, але скоріше широкий діапазон рідкісних слів на сторінці призведе до того, що користувач її залише швидко.

ЧОМУ Б І НІ: Не відмовляйтеся від синонімів, просто тримайте в фокусі потреби аудиторії – використовуйте більше зрозумілих їй слів, що не зламають мозок і Google.

Фокус на першому екрані (скріні)

~80% користувачів більшу частину часу перебування на сайті витрачають на перегляд верхньої частини сторінки, яку видно без прокручування. Тому там і поміщається ключова інформація у вигляді слогана і можливостей продукту або послуги. Але те, що користувач не «скролить» далі – давно застарілий міф. Прийнявши його за правду можна легко перевантажити інформацією верхню частину сайту.

А нехтуючи іншим місцем на сторінці, ви не залишите собі ресурсів для оптимізації.

ЧОМУ НІ: Chartbeat*  проаналізував дані 2 мільярдів відвідувань і виявив, що 66% часу на сторінці витрачається на частину нижче верхнього скріну. Згідно ScientiaMobile’s Mobile Overview Report (MOVR)* на мобільних пристроях половина користувачів починають прокрутку протягом 10 секунд і 90% – протягом 14 секунд.

Chartbeat – це служба передачі даних у реальному часі для вашого веб-сайту, соціальних потоків та програм iOS. Коли ви станете учасником Chartbeat, ви можете використовувати цей плагін, щоб автоматично додати необхідний JavaScript до свого блогу WordPress. Після встановлення плагін миттєво продемонструє трафік вашого сайту та поведінку аудиторії.

Звіт “Мобільний огляд ScientiaMobile” (MOVR) надає актуальні дані про тенденції використання пристроїв – зосереджує увагу на смартфонах, планшетах та функціональному використанні телефонів – з вибірки внутрішніх джерел даних ScientiaMobile, що становить в середньому більше 1 мільярда хітів на місяць.

ЧОМУ Б І НІ: Ще Девід Огілві говорив, що розмір читацької аудиторії різко падає, коли ви їм пропонуєте прочитати більше 50 слів, але ті, що залишилися точно будуть читати ваші пропозиції розміром до 500 слів. А текст обсягом в 500 слів, набраний гарнітурою в 16 пікселів – це текст, який закінчується нижче згину практично на всіх моніторах.

ПОРАДА від Horus267

Що з цим робити? Мотивувати!

  • Розкажіть історію: цитата одного з ваших ключових клієнтів з вражаючими результатами швидше стимулює користувача прокрутити вниз, щоб подивитися весь кейс або можливості продукту.
  • Запропонуйте користувачеві безкоштовну версію вашого продукту або послуги. Щоб зрозуміти, що він може отримати, він промотає сторінку нижче і тп.

Використання зображень

Красиві світлини круті, але і в Tumblr вони використовуються разом з текстом. Навіть унікальні відео або зображення, які привертають користувача потужними образами, не приведуть до результату без якісних текстів і хорошої типографіки. Я вже не говорю про спробу розповісти користувачеві захоплюючу історію за допомогою популярних «стокових» світлин.

ЧОМУ НІ: Згідно Kissmetrics кожна секунда затримки в завантаженні сайту знижує конверсію на 7%. А якісні (читайте: важкі) відео і світлини відчутно збільшують час завантаження сторінки.

ЧОМУ Б І НІ: А статистика MDG Advertising каже, що більше половини e-commerce клієнтів вважають, що якісні світлини продукту важливіше, ніж опис, рейтинги та огляди.

Отже, підсумуємо два підходи

При різних, на перший погляд, завданнях у SEO та UX мета одна: залучити й утримати відвідувачів на сайті, конвертуючи їх в Ліди – потенційних клієнтів. Синхронізувавши зусилля, вони можуть швидше досягти цієї мети. Так, згідно з Forrester Research в 93% випадків позитивний клієнтський досвід в онлайні формується ще до того як користувач зайшов на сайт.

Пам’ятаємо!!! На домашніх сторінках для мобільних пристроїв середній відвідувач витрачає на 40% більше часу, ніж активно працює на ПК (22 секунди на мобільному пристрої, 16 секунд на ПК).

UX-дизайнер озброєний даними SEO, може влучити в двох зайцІв одним пострілом. По-перше, за допомогою актуальної інформації про потреби користувачів, дизайнери зможуть приймати рішення на підставі «я знаю, що це потрібно користувачам», а не «я думаю, що це потрібно користувачам». По-друге, SEO-інсайти дозволять зробити оптимальний для просування і юзера сайт з першого дня, а не витрачати ресурси на доопрацювання і виправлення помилок після запуску.

На завершення: ніколи лонгрід не перевершить можливості сайту. У нього коротке життя. Функцію лонгріда з успіхом може виконати і Головна сторінка сайту. Слід враховувати модель поведінки «Персони» і направляти її в потрібному їй і вам напрямку, а тут ніякий лонгрід не може конкурувати з вірно підібраним функціоналом сайту.

Якщо вам потрібна допомога/порада у виборі між лендінгом/сайтом

заповніть Заявку нижче