Хостинг: що слід знати

хостинг, види хостингу, адміністрування - Horus267 - hosting
0 голосів

[ratings]

Що таке хостинг, види хостингу, адміністрування

Хостинг – це послуга з розміщення сайтів або іншого роду інформації на серверах постачальника послуг, з постійним доступом до цієї інформації по мережі інтернет через панель адміністрування.

У більшості випадків хостинг використовується для розміщення сайтів, а постачальники послуг іменуються хостинг-провайдерами, саме в цьому ключі ми і будемо розглядати поняття, що таке хостинг.

Хостинг необхідний всім, хто хоче розмістити свій сайт в інтернеті, можна сказати, що це будинок, в якому буде жити сайт.

Сервера, на яких розміщені сайти, знаходяться в спеціальних приміщеннях, такі приміщення називаються дата-центрами. Розрізняють декілька основних видів хостингу, це віртуальний хостинг, VPS, виділений сервер, хмарний хостинг і колокейшн (colocation). І зараз ми детально розглянемо що це за послуги, опишемо їх переваги та недоліки і дамо рекомендації по вибору послуги хостингу.

Віртуальний хостинг або shared хостинг

Даний вид послуги є найпопулярнішим і недорогим, – існує навіть і безкоштовний хостинг (дурня повна). В цьому варіанті послуги хостингу на одному фізичному сервері знаходяться сотні, якщо не тисячі сайтів різних клієнтів хостинг провайдера. За рахунок такої щільності «населення» досягається порівняно низька вартість послуги, ви з легкістю знайдете пропозиції в районі 2 – 5 доларів на місяць, погодьтеся це не так багато.

Переваги: ​​

У скарбничку переваг можна сміливо покласти:

 • Низька вартість – це найдоступніший спосіб розміщення сайту, не рахуючи безкоштовного хостингу ;).
 • Простота у використанні – тут немає необхідності встановлювати, налаштовувати і оновлювати ПО, стежити за станом обладнання, як це відбувається на VPS або виділеному сервері. Все вже зроблено хостером, на сервері вже встановлено і налаштовано все необхідне для роботи сайтів ПО, є спеціальна панель управління. Почитавши трохи інструкції, навіть людина що ніколи не розміщувла сайт на хостингу зможе розібратися. Також практично на кожному хостингу є технічна підтримка, яка допоможе в разі необхідності.
 • Легке інсталювання популярних CMS (систем управлінна контентом) на кшталт Wordress та Joomla.
 • Зазвичай хостингери пропонують низку хостинг-планів, що дає можливість плавно переходити на вищі, економлячи на початкових витратах.

Недоліки:

До недоліків слід в першу чергу віднести

 • Залежність від сусідів по серверу – як писалося вище, на одному сервері може знаходиться велика кількість сайтів, всі вони споживають загальні ресурси сервера. Наприклад, в разі DDOS атаки на один з цих сайтів, постраждають всі «парафіяни». Або якщо один із сайтів почне споживати надмірну кількість ресурсів, іншим сайтам їх може не вистачати. Хоча споживання ресурсів і лімітоване, хостер не завжди може вчасно реагувати на такі інциденти. Найчастіше, в разі перевищення лімітів, такий сайт блокується, а при системних порушеннях, такого клієнта можуть ввічливо попросити переїхати на VPS або виділений сервер, де він не буде нікому заважати і платити буде більше.
 • Порівняно низькі ліміти на використання обчислювальних ресурсів – власне обмеження в лімітах це ще один недолік віртуального хостингу, ви можете спожити рівно стільки, скільки вказано за регламентом і збільшити ці ліміти можливість є не завжди.

Кому підійде віртуальний хостинг:

Віртуальний хостинг підходить в першу чергу для сайтів з низьким навантаженням на сервер, наприклад блог на wodpress, невеликий інтернет магазин і т.д. Для сайтів, що не вимагають специфічного ПЗ або специфічних налаштувань ПЗ, таких сайтів переважна більшість. Для людей, які не хочуть або не можуть самостійно обслуговувати власний сервер.

Який би ви вид хостингу не обрали, вам необхідно довірити власний сайт фахівцю – потрібен адміністратор. Чим складніший варіант хостингу, тим дорожче обійдеться щомісячна оплата фахівцю. Безхозний сайт скоріше зашкодить вашій справі, ніж принесе користь/дохід.

Віртуальний виділений сервер (VPS або VDS)

Це можна сказати, наступний етап, після віртуального хостингу. Фізичний сервер, за допомогою технології віртуалізації ділиться на незалежні частини, тому послуга і називається “віртуальний виділений сервер”. Кожна така частина, за своєю функціональністю, виглядає як виділений сервер. Є повний root доступ, можна встановлювати і налаштовувати необхідні ОС і ПЗ. Віртуалізація проводиться за допомогою спеціального ПЗ, всього існує близько десятка таких технологій. Найбільш популярними є XEN, OpenVZ і KVM.

Переваги:

 • ​​Повний доступ до управління сервером – у вас є можливість самостійно встановлювати на сервері те ПЗ, яке вам необхідно.
 • Повний root доступ, який є тільки у вас.
 • Відсутність залежності від сусідів – ви не залежите від DDOS атак на інші сайти, або від навантаження створюваного іншими сайтами.
 • Більш низька вартість в порівнянні з виділеним сервером.

Недоліки:

До недоліків VPS можна віднести

 • Висока вартість – даний тип послуги коштує в кілька разів дорожче ніж віртуальний хостинг.
 • Складність в управлінні – все таки сервер доведеться налаштовувати і адмініструвати фахівцю, бо тут вже потрібні навички адміністрування.
 • Відсутність або низька пропозиція потужних віртуальних серверів – наприклад більше 8 Гб RAM або більше 500 Гб HDD на ринку знайти важко.

Кому підійде віртуальний виділений сервер:

Така послуга підходь для сайтів, які вже «виросли» з віртуального хостингу, вимагають більше ресурсів і незалежності.

Виділений сервер

Найдорожча послуга, в оренду надається окремий фізичний сервер. Вартість залежить безпосередньо від конфігурації сервера, чим він потужніший, тим він дорожчий.

Переваги:

 • ​​Повний доступ до управління сервером – тут суть та ж, що і на VPS.
 • Повна відсутність залежності від сусідів – тут їх в принципі немає.
 • Висока продуктивність – вся потужність сервера належить тільки вам.
 • Можливість замовлення сервера довільної конфігурації – на відміну від VPS, де є чіткі тарифні плани. Тут ви можете замовити сервер тієї комплектації, яка вам необхідна.

Недоліки:

 • Більш висока вартість – порівняно з VPS виділений сервер обійдеться значно дорожче, але тут все залежить від конфігурації сервера.
 • Складність в обслуговуванні – те ж саме, що і з VPS. Адміністрування сервера лежить на ваших плечах.

Кому підійде віртуальний виділений сервер:

Виділений сервер зазвичай використовують для розміщення великої кількості сайтів або для сайтів з високим навантаженням.

Хмарний хостинг

Це досить нова послуга, – кілька фізичних серверів об’єднуються в єдину мережу (хмара), із загальними обчислювальними ресурсами. Тобто сайти клієнтів обслуговує не один сервер, а група серверів і навантаження на них розподіляється рівномірно. Виділення ресурсів проводиться динамічно і оплачується за фактом використання. Фіксованої оплати немає, оплачується мінімальна конфігурація і те, що було спожито зверху.

Представники хмарного хостингу описують цю послугу як:

 • дешеву – ну типу ви платите тільки за використані ресурси;
 • відмовостійку – нібито в хмарі 100 000 серверів, все дублюється і резервується кілька разів і вихід з ладу одного або декількох серверів на загальну працездатність хмари не впливають.

Але на ділі все природно трохи інакше. Вартість у більшості випадків висока, простіше взяти виділений сервер з запасом. Нульових рахунків при низькому навантаженні не буде, вам все одно необхідно буде оплачувати мінімальну замовлену конфігурацію. З відмовостійкістю теж виникають проблеми, хмара таки час від часу може «лежати». А динамічне виділення ресурсів, яке призначене для випадків в стилі «а раптом навантаження різко виросте і сервер ляже», по факту не так затребувана як хотілося б хмарним хостерам.

Колокейшн

Послуга з розміщення серверів в дата центрі. Тобто ви купуєте свій сервер і платите за місце для сервера в дата-центрі. В основному такою послугою користуються хостинг-провайдери що не мають власного дата-центру.

Висновки

Якщо у вас невеликий ресурс, з низьким навантаженням, немає навичок або бажання адмініструвати сервер, немає коштів для оплати дорогих послуг – то звичайний віртуальний хостинг вам підійде. Якщо ресурсів хостингу вам не вистачає і ви хочете самостійно управляти своїм сервером, то VPS або виділений сервер ваш варіант.

Якщо вам недостатньо викладеного матеріалу 😉 , то не слід забувати про наш базовий ресурс: Український сегмент Вікіпедії

Як і всі дописи блогу, допис час від часу оновлюється та доповнюється по мірі змін тенденцій та спілкування з читачами блогу. Запитуйте і приділю більше уваги окремим деталям допису.

Якщо вам потрібна допомога/порада в адмініструванні хостингу

заповніть Заявку нижче