SEO: онлайн інструменти оптимізації

SEO: онлайн інструменти оптимізації – що слід знати | Horus267
0 голосів

[ratings]

Онлайн інструменти SEO адмінам та власникам сайтів

Сторінки пошукової видачі Google (SERP) згенеровані пошуковою системою у відповідь на запит користувача є результатам кропіткої роботи по внутрішній та зовнішній оптимізації сайту. Зовнішня оптимізація включає серію кроків, що слід послідовно виконати для впевненого попадання в ТОП Google. Для більшості з них знайдуться онлайн сервіси. Про них і розповім.

Сайт – це книга у сучасному віртуальному світі. В цій книзі повинні бути розділи, заголовки, підзаголовки, номери сторінок, зображення з підписами. Це все повинно бути правильно прописано в структурі сайту. Чітка структура полегшує індексацію ресурсу і допомагає пошуковим роботам. Структура сайту завжди індивідуальна, але є загальні вимоги пошукових систем, які необхідно дотримуватися. Про вимоги Google читайте окремо, а нижче – добірні інструменти (SEO Tools) для аналізу сайту та його просування.

Англомовні сервіси

webconfs.com – англомовний збірник сервісів для seo-оптимізаторів і web-майстрів. Робота з посиланнями, щільність ключових слів, частота запитів по пошуковикам, визначення географії по ip, перевірка HTTP-заголовків і багато інших онлайн інструментів.

SEOchat.com – хороший сервіс з великою кількістю різноманітних seo-утиліт. Щільність ключових слів, перевірка позицій, підбір ключових слів, проіндексовані сторінки, емулятор пошукових роботів, робота з посиланнями і багато іншого, також багато статей по оптимізації.

SEMRUSH – Аналізатор видачі Google по найбільш популярним кейвордам. Видає слова за якими вказаний домен знаходиться в Топ20 Google, а також слова за якими він дає рекламу в AdWords. Аналіз конкурентів по заданому запиту. Потенційні покупці і продавці трафіку для заданого домена. Ключові слова споріднені заданому запиту. Присутня російськомовна версія.

Кириличні сервіси

Система SeoPult – програмний комплекс, що дозволяє автоматизувати всі етапи роботи з ведення рекламної кампанії в інтернеті. Технологічно система являє собою комплекс модулів, кожен з яких забезпечує автоматизацію певного етапу роботи: від підбору запитів до формування звітності. SeoPult – це найбільш затребувані інструменти для залучення клієнтів, збільшення конверсій і підвищення привабливості сайту.

ROOKEE – відносно новий сервіс для автоматизації просування сайтів. Цілий набір зручних інструментів для ефективної роботи з посиланнями (посилання закуповуються з 9 бірж). Розрахований в першу чергу на автоматизацію праці фахівців в царині seo, проте новачки також з успіхом можуть використовувати «Руки» завдяки встановленим налаштуванням (які завжди можна підкорегувати).

MAREMOTO – сервіс Маремото розроблений для недорогого просування сайтів з оплатою за результат. Всі етапи робіт автоматизовані, а тому витрати зведені до мінімуму. В основу сервісу покладені алгоритми і методики, розроблені в книзі Ашманова «Оптимізація і просування сайтів в пошукових системах», а також взяті з інших відкритих джерел.

Умовно можна виділити 11 основних етапів роботи над SEO вашого сайта:

 1. Аналіз сайту, тематики та конкурентів. Формування стратегії та плану робіт. Актуально для всіх типів сайтів.
 2. Збір і кластеризація семантики, формування первинного ядра пошукових запитів. Актуально для всіх типів сайтів.
 3. Створення широкої структури сайту. Неактуально для специфічних продуктів та вузькотематичних послуг, що вирішують конкретні цілі.
 4. Проведення аудиту, формування завдання на технічну оптимізацію сайту. Актуально для всіх типів сайтів.
 5. Внутрішнє перелінкування, збільшення внутрішньої ваги важливих для просування сторінок. Актуально для всіх, крім невеликих сайтів-візиток і специфічних продуктів.
 6. Контентна оптимізація. Актуально для всіх типів сайтів.
 7. Робота з краулінговим бюджетом. Актуально для інтернет-магазинів, дошок оголошень, сервісів, де є можливість відфільтрувати результати, і провести сортування за різними параметрами.
 8. Покращення юзабиліті сайту. Актуально для всіх типів сайтів.
 9. Зовнішня оптимізація, робота з профілем посилань. Неактуально для тематик з низькою конкуренцією.
 10. Збільшення коефіцієнта конверсії від відвідувачів до клієнтів. Актуально для всіх типів сайтів, крім форумів.
 11. Поетапна оптимізація сторінок по розділам, категоріям, впровадженню доопрацювань на основі аналізу даних. Може бути неактуально для невеликих сайтів-візиток.

Практично всі ці етапи непридатні для односторіночних сайтів – лендінгів та лонгрідів.

На додаток для перевірки текстів вашого сайту на унікальність рекомендую декілька окремих ресурсів:

 • Content Watch  – простий та надзвичайно швидкий інструмент для перевірки текстів на унікальність.

—————————– СПОДІВАЮСЬ ЩО ВІДПОВІВ НА БІЛЬШІСТЬ ЗАПИТАНЬ ——————–

неосвітлені в темі запитання надсилайте в формі нижче 😉