Карточка товару інтернет-магазину

Карточка товару інтернет-магазину
0 голосів

[ratings]

Ідеальна карточка інтернет-магазину: що слід знати?

Ідеальна Карточка товару інтернет-магазину – не просто лицева сторінка та вітрина вашого товару, а місце де Відвідувач приймає рішення про покупку. Якщо її оформити правильно, то Відвідувач перетвориться на Замовника. Отже, це «центральне ядро» вашого сайту і всіх ваших зусиль по СЕО-просуванню для кращої індексації Пошуковими системами на кшталт Гугл (Google).

Головні функції карточки товару інтернет-магазину

 • привернути увагу відвідувача та утримати його на сайті;
 • посилити мотивацію – «Так, мені це все ще потрібно»;
 • відповісти на всі питання стосовно товару;
 • знівелювати можливі застереження відвідувача (наприклад, висока ціна, невідомий бренд і т. п.);
 • показати товар з найкращої сторони;
 • стимулювати відвідувача сайту до дії – придбати товар.

Тобто фактично сторінка картки товару – це вирішальний момент у ваших відносинах з відвідувачем сайту. Вона визначає, чи перейде користувач на наступний етап (оформлення замовлення), чи на цьому ваші шляхи розійдуться.

У цьому дописі розповім вам про те, як створити ідеальну картку товару і з її допомогою підвищити конверсію в стан придбання на сайті інтернет-магазину. Стаття стосується всіх типів інтернет-магазинів, включаючи популярні ОпенКарт (OpenCart), Вукомерс (WooCommerce) від ВордПресс (WordPress) та тп.

Поради від Horus267 про параметри ефективності карточки товару

Для початку про обов’язкові елементи, що повинна містити Картка товару:
 • назва (Title) – повне найменування Моделі товару;
 • мета опис – короткий опис товару для SERP;
 • хлібні крихти – навігаційна ланцюжок, шлях відвідувача до поточної сторінки;
 • основне зображення (бажано і додаткові) товару з заповненим полем alt-заголовок;
 • вичерпний опис товару, технічні характеристики;
 • виділені кнопки «купити» і «купити в один клік»;
 • наявність декількох кнопок в разі, якщо товар можна придбати в кредит;
 • способи і терміни доставки;
 • варіанти оплати;
 • дані про наявність товару;
 • умови гарантії;
 • товарні рекомендації;
 • переглянуті продукти;
 • контакти магазину;
 • відгуки, рецензії, рейтинги;
 • кнопки соціальних мереж;
 • можливість додати кілька товарів в список для порівняння.

Тепер детальніше зупинюсь на найвагоміших елементах в карточці товару інтернет-магазину.

Структура тексту опису карточки товару та SEO-оптимізація контенту

Заповнення карток товару починається з опису. Не плутати з технічними характеристиками, які є сухим технічним текстом. Опис повинен бути в першу чергу «продаючим» за змістом. Якісний, змістовний, корисний опис продукту потрібен не тільки пошуковим роботам, але і самим покупцям. Тому, створюючи тексти для сторінки товару важливо виконати три важливі умови:

 1. SEO-оптимізація. Пишіть до кожного товару унікальний текст, використовуйте в ньому ключові слова.
 2. Продаюча структура. Крім технічних характеристик важливо показати покупцеві ключові переваги і вигоди. Пояснити йому, як товар вирішує його проблеми. І звичайно ж, використовуйте яскраві заклики до дії.
 3. УТП – ваша унікальна торгова пропозиція. Наприклад, безкоштовна доставка, подарунок до покупки, найнижча ціна по регіону і т.п. Покажіть відвідувачу сайту, чому цей продукт варто купити саме у вашому магазині.

Важливий момент. Вивчіть, які питання найчастіше виникають у ваших клієнтів щодо цього товару, і включіть відповіді на них в опис товару.

Товар лицем: покажіть значимі деталі

Очевидно, що картка товару на сайті повинна демонструвати пропозицію у всій красі, так, щоб у відвідувача не залишилося сумнівів щодо зовнішніх принад продукту.

Якісні світлини – це Must Have для інтернет-магазину. Проте, тільки декілька ефектних світлин в картці товару ще не є цілком достатнім для задоволення очікувань клієнта. Незалежно від того, який товар ви продаєте (якщо, звичайно, це не цвях або шуруп), вам необхідно продемонструвати його з усіх можливих ракурсів. Наприклад, якщо це навіть ключ – покажіть, як він виглядає з різних сторін, окремо крупним планом зніміть дрібні деталі фурнітури, фактуру металу. Тобто все те, що може викликати додаткові питання у відвідувача сайту.

Також приносить користь і функціонал опція, що допоможе закрити заперечення клієнта щодо зовнішнього вигляду продукту – масштабування фотографії. За умови, звичайно, якщо якість фото дозволяє розглянути дрібні деталі.

Однак, не забуваємо і за оптимізацію зображень. Про це читайте в окремому дописі.

Відео з використанням товару

Відеоогляди вже давно стали основним джерелом інформації для прийняття остаточного рішення про покупку. У відео набагато більше переваг, ніж у тексту. До того ж, формат відео легше сприймається, ніж мереживо дрібних букв.

Найчастіше інтернет-магазини використовують стандартний скрипт для ролика – розпаковування і демонстрація товару. Це просто. Але такий формат відео навряд чи закриє всі очікування клієнта. Є варіант краще – відеоблог з демонстрацією товару в дії, нестандартним застосуванням, Лайфхак і краш-тестами. Все це може бути або в одному сюжеті (якщо ви самі знімаєте відеоблог), або в різних (наприклад, якщо ви використовуєте офіційні ролики від виробників).

Список бажань (Wishlist)

Wishlist або Список бажань, як не дивно, досить рідко можна зустріти в невеликих інтернет-магазинах. Однак саме цей незначний компонент забезпечує повернення на сайт тих відвідувачів, хто ще не визначився.

Можливість додати вподобаний продукт в Wishlist дозволяє зберегти сторінку з карткою товару і повернутися до неї через деякий час. Це дуже зручна функція для тих, хто, наприклад, вибирає подарунок собі або близьким, порівнює кілька моделей, не готовий купити прямо зараз, але планує це зробити найближчим часом. Крім того, створений в процесі відбору/порівнянь Кабінет Покупця теж є хорошим приводом скористатись ще раз вашим інтернет-магазином.

Відслідковування цін

Зручна для користувача і вкрай корисна для інтернет-магазину опція – відстеження зміни ціни. Відвідувач зацікавився товаром, але ціна його не влаштовує. Кнопка «Повідомити про зміну ціни і акціях на цей продукт» – ефективний психологічний прийом, який допомагає ненав’язливо схилити відвідувача залишити свої контактні дані (зазвичай електронну адресу, іноді – контактний номер для надсилання SMS). Крім того, підписавши його на повідомлення, у вас більше шансів повернути старого відвідувача на сайт за допомогою персоналізованої акції, знижки і т. п.

Варіанти up-sell і товарних рекомендацій

Один з найдієвіших способів збільшити вартість покупки клієнта – up-sell. (Пропозиція товарів з кращими характеристиками, більш дорогих моделей).

Але ідеальна картка товару містить не тільки up-sell, вона повинна пропонувати покупцеві супутні товари, які використовуються разом з основною покупкою. Наприклад, людина збирається купити наплічник. Логічно запропонувати йому набір додаткових товарів, які, зазвичай, туди і кладуть: ліхтарик, термос, гасову горілку, набір туристичного посуду і т.п.

Не варто забувати і про персоналізацію. Якщо в Картку товару зайшов ваш Постійний покупець, персоналізовані рекомендації товарів повинні враховувати попередній досвід покупок цієї людини (що саме він купив, на яку суму, які товари переглядав).

Наприклад, клієнт придбав в інтернет-магазині коричневі замшеві черевики 42-го розміру. Покажіть йому в окремому блоці рекомендації до вже здійсненої покупки: засіб потрібного відтінку для підфарбовування замші, щітки для чищення, шкарпетки та ін.
Також добре працює комплект з декількох продуктів, наприклад, смартфон і чохол для нього, по знижці.

Важливий момент: всі рекомендації повинні бути виключно в Картці товару. На сторінці оформлення замовлення ніщо не повинно відволікати увагу відвідувача.

Онлайн-консультант інтернет-магазину

Допоможіть потенційному покупцеві вирішити будь-яке питання щодо продукту та умов його покупки тут і зараз. Це може бути чат-бот, запрограмований відповідати на запитання й відповіді, або живий менеджер клієнтського сервісу.

Важливо, щоб кнопка діалогу була розташована в видному місці, активізовувалась з певною затримкою, не відлякувала і спрацьовувала тільки з ініціативи самого користувача. Інформаційна підтримка потенційного покупця важлива для формування лояльності до магазину. І плюс до всього, ця опція допомагає людині оперативно отримати відповіді на свої питання і, як результат, набагато швидше прийняти рішення про покупку.

Перевірка Картки товару за формулою STM

Реальну ефективність Карточки товару може показати тільки практика і грамотно налаштовані A/B-тести. Ну, а інформативність і якість контенту в ній допоможе визначити формула STM:

 • Satisfaction (задоволення). Переходячи на сторінку товару, клієнт очікує знайти відповіді на свої питання: яка ціна? чи можна оплатити при отриманні? які терміни доставки? чи є потрібний розмір і колір? І т.п. Важливо, щоб інформація Картки товару відповідала на всі можливі питання відвідувача, задовольняла його інтереси.
 • Trust (довіра). Найважливішим фактором покупки є довіра до інтернет-магазину. Щоб користувач довіряв вам, потрібно зняти його страхи, побоювання і показати, що у вас надійний сайт, товар високої якості, швидка доставка, зручна оплата, захист персональних даних тощо.
 • Motivation (мотивація, заклик до дії). Перевірте, чи є на сторінці чіткий і зрозумілий заклик купити? Чи помітні необхідні кнопки? Якщо проводиться акція, то чи одразу зрозумілі її умови?

Карточка товару інтернет-магазину: підсумуємо наведене вище

Заповнення карток товарів для інтернет-магазину – вкрай відповідальний процес. У ньому має бути продумано все до дрібниць: від опису до оформлення сторінки. Причому потрібно видати відвідувачеві максимум необхідної інформації про товар, щоб запобігти переходу на сторонні ресурси.

Підвищити конверсію в покупку можна за допомогою нехитрих методів, але варто підкреслити, ідеальна картка товару – це результат тестування, модифікацій і доопрацювань. Тільки практика може показати, який варіант оформлення товарної сторінки працює краще саме у вашому випадку.

Перевірте картки товару в своєму інтернет-магазині. Чи відповідають вони моделі STM? Чи всі важливі елементи в ній присутні? Поділіться своїми результатами в коментарях!

 

 


—————————– ПУБЛІКАЦІЯ В ПРОЦЕСІ ПОСТІЙНОГО ОНОВЛЕННЯ ——————–

Зміни і апдейти обумовлені постійними вдосконаленнями алгоритмів індексування  😉