URL (URL-адреса): що слід знати

URL-адреса :: Horus267
0 голосів
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Що таке URL-адреса, адреса сайту в інтернеті?

URL-адреса (сайту або окремої сторінки) – це спеціальна форма позначення індивідуальної адреси ресурсу в інтернеті. В даному випадку під ресурсом можна розуміти сайт, окремий документ або зображення. Ввівши його URL в адресний рядок, користувач може відшукати його. Простою і зрозумілою мовою це можна виразити так: за URL адресою користувач отримує інформацію про те, в якому «місці» розташовані його «захцянки».

URL (ЮРЛ) – це абревіатура, яка приховує термін Universal Resource Locator. У перекладі – уніфікований покажчик місця розташування. По ньому виходять на сервер, який служить сховищем для потрібного ресурсу. Шлях від сервера до кінцевого пристрою, з якого користувач виходить на ресурс, можна проілюструвати нескладної схемою. Верхній елемент – це сервер ресурсу, а найнижчий – призначений для користувача дівайс, всі проміжні точки – це додаткові сервери.

SEF URL (англ.Friendly URL ) — веб-адреси, зручні для сприйняття людиною. Використовуються для пошукової оптимізації сайтів. Є абревіатурою від словосполучення search engine friendly url (де «урл» — жаргонне позначення уніфікованого локатора ресурсів).

URL (URL-адреса): що слід знати

Структура URL

Коротко:

Розрізняють два базові типи / вигляди URL-адрес:

  • Абсолютні URL-адреси повністю визначають місце розташування веб-сторінки і працюють однаково незалежно від того, де ви знаходитесь у світі. В них обов’язково присутній сегмент мережевого протоколу передачі даних – http, https, ftp і тп.
  • Відносні URL є контекстно-залежними, подаючи шлях щодо вашого поточного місця розташування.

У адреси URL є цілком конкретна структура (сегментація), яка включає:

  • Метод доступу до ресурсу, він же іменується мережевим протоколом;
  • Авторизація для доступу;
  • Хост – DNS адресу(доменне ім’я), прописується як IP адреса ?;
  • Порт – обов’язковий атрибут при вказівці IP адреси;
  • Шлях – інформація про метод отримання доступу;
  • Параметр – дані про файл всередині ресурсу.

Як дізнатися URL адресу

У деяких користувачів виникає проблема з тим, щоб визначити адресу URL. Найбільш простим методом є перегляд і копіювання його безпосередньо з адресного рядка. Для цього його слід виділити і натиснути CTRL + C або викликати контекстне меню і клікнути «копіювати».

URL адреса є не тільки у сайтів, а й у окремих зображень або файлів. Для визначення їх адреси потрібно клікнути на картинку правою кнопкою миші, а потім вибрати з контекстного меню опцію «Копіювати URL картинки».

У випадку з документом дії повинні бути аналогічними, а вибрати треба пункт «Копіювати адресу посилання».

В результаті копіювання посилання переміщається в буфер обміну, а далі її можна використовувати в новому адресному рядку, переслати в повідомленні або розмістити в текстовому документі.

 

Приклади URL

Основною частиною URL-адреси є доменне ім’я сайту, вибір якого слід проводити з урахуванням деяких особливостей, щоб забезпечити в подальшому ефективне розкручування сайту в пошукових системах.

URL кодування

Вже зрозуміло, де можна взяти URL адресу ресурсу. Однак іноді користувачів спантеличує те, що вони бачать в результаті копіювання деяких ресурсів з кириличними назвами. При копіюванні з’являється незрозумілий набір символів, не схожий на той, що був в адресному рядку. Це пов’язано з тим, що запис адрес може реалізовуватися тільки конкретними символами з дозволеного набору. Кирилиця в цей перелік не включена. Якщо в адресі використовується кирилиця, то він шифрується, але від цього його суть не змінюється.

Історія URL адреси

URL-адреса має власну історію, як і будь-яке інше поняття. По суті, вона необхідна для того, щоб вказати кінцевий сервер з даними. Вперше URL-адреса з’явилась в Женеві, а створив її сам Тім Бернерс-Лі в 1990 році. Спочатку URL використовувався для позначення розташування конкретних файлів в інтернеті, але пізніше розробники прийшли до висновку, що URL адреси доцільно використовувати і для того, щоб дати користувачам доступ до інших ресурсів в молодому на той момент інтернеті.

У цьому році (2018), восени команда Гугль та група розробників оголосили про можливі зміни в стркутурі та підход