Банер для інтернет (англ. Banner «транспарант») – графічне зображення рекламного характеру, аналогічне рекламному модулю в пресі. Може бути як статичним зображенням або навіть текстом, так і містити анімовані елементи (аж до відео та інтерактивних об’єктів). Як правило, містить гіперпосилання на сайт рекламодавця або сторінку з додатковою інформацією.
Види банерів для Інтернет
В даний час існують 2 види банерів для інтернет-сторінок: статичні банери і динамічні банери(анімовані). З упевненістю сказати, який з цих банерів краще, не вийде тому, що кожен має свої переваги. Статичні банери хороші тим, що мають більш низьку вартість, анімації не відволікають уваги від читання основного тексту і доступні для перегляду в браузерах що не підтримують анімацію. Анімовані банери (динамічні банери) є більш барвистими, вражаючий вид зважаючи на наявність анімованих елементів, які безсумнівно привернуть більше уваги користувачів. Виділяють динамічні банери наступних видів: GIF-банери, Flash-банери і HTML5-банери. Давайте детально розглянемо кожен з них.
GIF-БАНЕРИ
GIF банер для інтернет з’явився як наступний щабель розвитку статичних банерів. Такі банери представляють собою анімований графічний елемент, який є елементарним чергуванням декількох картинок, що змінюються одна за одною в незмінному порядку. GIF-банери практично не використовуються в даний час.
FLASH-БАНЕРИ
Банери, створені за допомогою технології Flash, відрізняються широкими можливостями дизайну і створення анімацій різних елементів таких банерів. При створенні флеш-банерів: на зображення накладаються різноманітні об’єкти (кадри): малюнки, текст та інші, яким можна задати певні координати руху – сценарії. Ці сценарії і є основою анімації Flash-банерів. Такі банери мають можливість включення музики на сторінці, запуску flash-ролика по кліку або зміни положення, форми, кольору елементів при наведенні курсору.
Однак в даний час Flash-банери відійшли на другий план через головні недоліки – відсутність адаптивності підтримки в мобільних пристроях і відмову від подальшої підтримки та розвитку Flash-технології її власником, компанією Adobe. На цей час більше 72% користувачів використовують смарфони, або планшети для перегляду веб-сторінок, що робить неможливим перегляд Flash-банерів. Виходячи з усього цього, таким банерам на зміну прийшли HTML5-банери, які доступні до перегляду на будь-яких пристроях.
HTML5 банер для інтернет
Банер для інтернет, що використовує HTML5-технологію – це повністю адаптивний анімований банер. HTML5-банери створюються як звичайна «гумова» (адаптивна) HTML5-сторінка з використанням CSS3. Такі банери мають безліч переваг:
- рекламні HTML-банери відображаються на будь-якому пристрої, а також підходять для скрін-рідерів завдяки семантичній верстці;
- ви можете використовувати будь-які елементи веб-сторінок в html5-банерах: текст, зображення, відео, скрипти і форми;
- можливість використовувати динамічні сценарії і бази даних на стороні сервера;
- можливість редагування банера після його розміщення;
- файли HTML5-банера можуть мати досить невеликий розмір;
- не потрібно освоювати нічого нового, використовуються технології звичайної веб-розробки;
- абсолютна адаптивність, за допомогою CSS медіа-запитів можна підлаштовувати елементи банера під будь-які розміри екрану.
Банер для Інтернет: Розміри
В даний час Google Ads пропонує до розміщення 20 розмірів графічних оголошень. Серед даних розмірів, формати вертикальної і горизонтальної орієнтації, в тому числі і для показу на мобільних пристроях, а також в відеосервісі YouTube.
Клієнти, які хочуть розміщувати банерну рекламу в Медійній мережі Google, часто запитують, які з існуючих розмірів банерів самі «ходові».
Найбільш популярні варіанти:
- банер: 468×60;
- повний банер: 728×90;
- квадрат: 250×250;
- малий квадрат: 200×200;
- великий прямокутник: 336×280;
- вбудований прямокутник: 300×250;
- хмарочос: 120×600;
- широкий хмарочос: 160х600;
- блок на половину сторінки: 300×600;
- вертикальний прямокутник: 240х400;
- великий повний банер: 970х90;
- біллборд: 970х250;
- великий банер для мобільних пристроїв: 320х100;
- мобільний повний банер: 320×50.
Типи форматів банерів Google Ads
- Квадрат і прямокутник
- вертикальні формати
- горизонтальні формати
- Формати для мобільних пристроїв
Для опису форматів оголошень, в Центрі Правил Google Ads, використовуються досить специфічні терміни, наприклад, «Потрійне широкоекранне оголошення» або «Широкий хмарочос». Однак, особливості перекладу роблять ці терміни не дуже точними і зручними в роботі. Для повноцінної роботи достатньо знати розмір і тип формату банера, які ми і перерахували вище.
Перелік розмірів графічних оголошень однак