Банер для інтернет • види, типи, розміри

Банер для інтернет • види, типи, розміри
0 голосів

[ratings]
Банер для інтернет (англ. Banner «транспарант») – графічне зображення рекламного характеру, аналогічне рекламному модулю в пресі. Може бути як статичним зображенням або навіть текстом, так і містити анімовані елементи (аж до відео та інтерактивних об’єктів). Як правило, містить гіперпосилання на сайт рекламодавця або сторінку з додатковою інформацією.

Види банерів для Інтернет

В даний час існують 2 види банерів для інтернет-сторінок: статичні банери і динамічні банери(анімовані). З упевненістю сказати, який з цих банерів краще, не вийде тому, що кожен має свої переваги. Статичні банери хороші тим, що мають більш низьку вартість, анімації не відволікають уваги від читання основного тексту і доступні для перегляду в браузерах що не підтримують анімацію. Анімовані банери (динамічні банери) є більш барвистими, вражаючий вид зважаючи на наявність анімованих елементів, які безсумнівно привернуть більше уваги користувачів. Виділяють динамічні банери наступних видів: GIF-банери, Flash-банери і HTML5-банери. Давайте детально розглянемо кожен з них.

GIF-БАНЕРИ

GIF банер для інтернет з’явився як наступний щабель розвитку статичних банерів. Такі банери представляють собою анімований графічний елемент, який є елементарним чергуванням декількох картинок, що змінюються одна за одною в незмінному порядку. GIF-банери практично не використовуються в даний час.

FLASH-БАНЕРИ

Банери, створені за допомогою технології Flash, відрізняються широкими можливостями дизайну і створення анімацій різних елементів таких банерів. При створенні флеш-банерів: на зображення накладаються різноманітні об’єкти (кадри): малюнки, текст та інші, яким можна задати певні координати руху – сценарії. Ці сценарії і є основою анімації Flash-банерів. Такі банери мають можливість включення музики на сторінці, запуску flash-ролика по кліку або зміни положення, форми, кольору елементів при наведенні курсору.
Однак в даний час Flash-банери відійшли на другий план через головні недоліки – відсутність адаптивності підтримки в мобільних пристроях і відмову від подальшої підтримки та розвитку Flash-технології її власником, компанією Adobe. На цей час більше 72% користувачів використовують смарфони, або планшети для перегляду веб-сторінок, що робить неможливим перегляд Flash-банерів. Виходячи з усього цього, таким банерам на зміну прийшли HTML5-банери, які доступні до перегляду на будь-яких пристроях.

HTML5 банер для інтернет

Банер для інтернет, що використовує HTML5-технологію – це повністю адаптивний анімований банер. HTML5-банери створюються як звичайна «гумова» (адаптивна) HTML5-сторінка з використанням CSS3. Такі банери мають безліч переваг:

 • рекламні HTML-банери відображаються на будь-якому пристрої, а також підходять для скрін-рідерів завдяки семантичній верстці;
 • ви можете використовувати будь-які елементи веб-сторінок в html5-банерах: текст, зображення, відео, скрипти і форми;
 • можливість використовувати динамічні сценарії і бази даних на стороні сервера;
 • можливість редагування банера після його розміщення;
 • файли HTML5-банера можуть мати досить невеликий розмір;
 • не потрібно освоювати нічого нового, використовуються технології звичайної веб-розробки;
 • абсолютна адаптивність, за допомогою CSS медіа-запитів можна підлаштовувати елементи банера під будь-які розміри екрану.

Банер для Інтернет: Розміри

В даний час Google Ads пропонує до розміщення 20 розмірів графічних оголошень. Серед даних розмірів, формати вертикальної і горизонтальної орієнтації, в тому числі і для показу на мобільних пристроях, а також в відеосервісі YouTube.

Клієнти, які хочуть розміщувати банерну рекламу в Медійній мережі Google, часто запитують, які з існуючих розмірів банерів самі «ходові».

Найбільш популярні варіанти:

 1. банер: 468×60;
 2. повний банер: 728×90;
 3. квадрат: 250×250;
 4. малий квадрат: 200×200;
 5. великий прямокутник: 336×280;
 6. вбудований прямокутник: 300×250;
 7. хмарочос: 120×600;
 8. широкий хмарочос: 160х600;
 9. блок на половину сторінки: 300×600;
 10. вертикальний прямокутник: 240х400;
 11. великий повний банер: 970х90;
 12. біллборд: 970х250;
 13. великий банер для мобільних пристроїв: 320х100;
 14. мобільний повний банер: 320×50.

Типи форматів банерів Google Ads

 • Квадрат і прямокутник
 • вертикальні формати
 • горизонтальні формати
 • Формати для мобільних пристроїв

Для опису форматів оголошень, в Центрі Правил Google Ads, використовуються досить специфічні терміни, наприклад, «Потрійне широкоекранне оголошення» або «Широкий хмарочос». Однак, особливості перекладу роблять ці терміни не дуже точними і зручними в роботі. Для повноцінної роботи достатньо знати розмір і тип формату банера, які ми і перерахували вище.

Перелік розмірів графічних оголошень однаковий для будь-яких типів банерів: статичних зображень JPG або PNG, анімованих GIF або HTML5-банерів. Це означає, що на будь-якій позиції можна використовувати будь-які типи банерів і при необхідності їх замінювати.

повний набір  розмірів банерів для Google Ads

Даний набір форматів є повним і достатнім для запуску медійної банерної кампанії на всіх необхідних рекламних майданчиках, як в сервісах самого Google, так і на сайтах-партнерах Google. Більш того, більшість форматів банерів, виготовлених для Google Ads, після невеликих коригувань, Ви зможете з успіхом використовувати і в інших рекламних мережах і майданчиках.

Варто також відзначити, що для деяких регіонів перелік дозволених розмірів банерів Гугл Адс може незначно змінюватися. Так, наприклад, в Україні дуже популярний формат 300×250.

З переліком специфічних регіональних форматів можна ознайомитися на сайті Google Ads.

Чи потрібні для запуску реклами в Ads всі 20 форматів?

Зовсім ні, ви можете використовувати тільки ті розміри банерів, які потрібні в рамках планованої рекламної кампанії.

20 розмірів – це повний пакет, що охоплює всі можливі майданчики, включаючи рідкісні. На практиці можна використовувати банерні сети (пакети) 7 – 12 найпопулярніших розмірів.

Наші фахівці завжди допоможуть підібрати необхідні формати при замовленні виготовлення банерів для Гугл Адс.

Вимоги до HTML5 банера для Інтернет:

Рекламні сервіси Google повністю адаптовані для розміщення різних видів HTML5-банерів – найбільш актуального і універсального виду анімованої банерної реклами в Інтернет. Більш того, саме Google Ads задає стандарти розвитку цієї передової технології.

Google розробив власний редактор для створення HTML5 оголошень – програму Google Web Designer.

Однак банери для Google Ads можуть бути з успіхом створені і в інших редакторах, за умови дотримання основних технічних вимог системи:

 • загальний розмір zip-архіву HTML5-банера не більше 150кб;
 • кількість файлів в архіві не більше 40;
 • дозволені типи файлів: HTML, CSS, JS, GIF, PNG, JPG, JPEG та SVG;
 • в коді банера забороняються посилання на зовнішні ресурси (за виключенням деяких випадків, що стосуються Google Fonts і дозволених js-бібліотек);
 • обов’язкове зазначення розміру банера в HTML мета-тезі “ad.size”;
 • обов’язкове включення параметра clickTag;
 • тривалість анімації не більше 30 секунд, вона може відтворюватися циклічно, але не довше цього часу.

Готовий HTML5-банер для  Гугл Едс (раніше AdWords) завантажується в акаунт рекламодавця у вигляді ZIP-архіву.

Перед завантаженням банера в систему, рекомендуємо скористатися он-лайн валідатором Google, для перевірки виготовленого банера на відповідність технічним вимогам.

Що таке clickTag, і навіщо його вимагає Google в банерах HTML5?

Параметр clickTag – це змінна або, простіше кажучи, проміжне посилання, яка використовується сервісами Google для перенаправлення користувача на сайт рекламодавця після кліка на банер. Подібні параметри будуть використовуватися усіма рекламними мережами.

Спробуємо пояснити, простою мовою, як це працює.

Коли користувач натискає на банер, в рекламну мережу відправляється повідомлення:

«На такому-то сайті клікнули по такому-то банеру.»

Рекламний сервіс враховує всі ці події в своїй статистиці і повідомляє браузеру користувача, яку сторінку відкрити для перегляду (в залежності від налаштувань рекламної кампанії). З технічного боку, сервіс повідомляє браузеру, що параметр clickTag (тобто, адреса сайту рекламодавця) дорівнює, наприклад ,: “www.ваш_сайт.ua”.

Для чого це потрібно?

Для обліку статистики кліків, складання звітів і для того, щоб адреса переходу (наприклад, на іншу промо-сторінку або Лендінг), можна було просто замінити в кабінеті рекламної кампанії, без внесення правок в сам банер.

На етапі створення банера розробнику не потрібно знати URL-адресу рекламованої сторінки, він вказується при додаванні банера в систему Google Ads в особистому кабінеті рекламодавця. Google Ads надає до послуг рекламодавця повний набір інструментів для проведення по-справжньому ефективних рекламних кампаній.

Наші фахівці допоможуть визначитися з вибором необхідних типів і форматів інтернет банерів, які будуть виготовлені в строк і в точній відповідності з технічними вимогами Ads.

Створення адаптивного банера це важливе завдання, так як банер – це перш за все іміджева реклама вашої компанії в мережі. Дизайн вашого банера вплине на перше враження про вашу компанію, товар або послугу. Тобто якість HTML5-банера безпосередньо вплине на кількість відвідувачів вашого сайту.

Ми займаємося створенням HTML5-банерів різної складності. Розробляючи банери, ми можемо гарантувати високу якість, найкоротші терміни і адекватні ціни.