Банер для інтернет • види, типи, розміри

0 голосів

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Loading...
Банер для інтернет (англ. Banner «транспарант») – графічне зображення рекламного характеру, аналогічне рекламному модулю в пресі. Може бути як статичним зображенням або навіть текстом, так і містити анімовані елементи (аж до відео та інтерактивних об’єктів). Як правило, містить гіперпосилання на сайт рекламодавця або сторінку з додатковою інформацією.

Види банерів для Інтернет

В даний час існують 2 види банерів для інтернет-сторінок: статичні банери і динамічні банери(анімовані). З упевненістю сказати, який з цих банерів краще, не вийде тому, що кожен має свої переваги. Статичні банери хороші тим, що мають більш низьку вартість, анімації не відволікають уваги від читання основного тексту і доступні для перегляду в браузерах що не підтримують анімацію. Анімовані банери (динамічні банери) є більш барвистими, вражаючий вид зважаючи на наявність анімованих елементів, які безсумнівно привернуть більше уваги користувачів. Виділяють динамічні банери наступних видів: GIF-банери, Flash-банери і HTML5-банери. Давайте детально розглянемо кожен з них.

GIF-БАНЕРИ

GIF банер для інтернет з’явився як наступний щабель розвитку статичних банерів. Такі банери представляють собою анімований графічний елемент, який є елементарним чергуванням декількох картинок, що змінюються одна за одною в незмінному порядку. GIF-банери практично не використовуються в даний час.

FLASH-БАНЕРИ

Банери, створені за допомогою технології Flash, відрізняються широкими можливостями дизайну і створення анімацій різних елементів таких банерів. При створенні флеш-банерів: на зображення накладаються різноманітні об’єкти (кадри): малюнки, текст та інші, яким можна задати певні координати руху – сценарії. Ці сценарії і є основою анімації Flash-банерів. Такі банери мають можливість включення музики на сторінці, запуску flash-ролика по кліку або зміни положення, форми, кольору елементів при наведенні курсору.
Однак в даний час Flash-банери відійшли на другий план через головні недоліки – відсутність адаптивності підтримки в мобільних пристроях і відмову від подальшої підтримки та розвитку Flash-технології її власником, компанією Adobe. На цей час більше 72% користувачів використовують смарфони, або планшети для перегляду веб-сторінок, що робить неможливим перегляд Flash-банерів. Виходячи з усього цього, таким банерам на зміну прийшли HTML5-банери, які доступні до перегляду на будь-яких пристроях.

HTML5 банер для інтернет

Банер для інтернет, що використовує HTML5-технологію – це повністю адаптивний анімований банер. HTML5-банери створюються як звичайна «гумова» (адаптивна) HTML5-сторінка з використанням CSS3. Такі банери мають безліч переваг:

 • рекламні HTML-банери відображаються на будь-якому пристрої, а також підходять для скрін-рідерів завдяки семантичній верстці;
 • ви можете використовувати будь-які елементи веб-сторінок в html5-банерах: текст, зображення, відео, скрипти і форми;
 • можливість використовувати динамічні сценарії і бази даних на стороні сервера;
 • можливість редагування банера після його розміщення;
 • файли HTML5-банера можуть мати досить невеликий розмір;
 • не потрібно освоювати нічого нового, використовуються технології звичайної веб-розробки;
 • абсолютна адаптивність, за допомогою CSS медіа-запитів можна підлаштовувати елементи банера під будь-які розміри екрану.

Банер для Інтернет: Розміри

В даний час Google Ads пропонує до розміщення 20 розмірів графічних оголошень. Серед даних розмірів, формати вертикальної і горизонтальної орієнтації, в тому числі і для показу на мобільних пристроях, а також в відеосервісі YouTube.

Клієнти, які хочуть розміщувати банерну рекламу в Медійній мережі Google, часто запитують, які з існуючих розмірів банерів самі «ходові».

Найбільш популярні варіанти:

 1. банер: 468×60;
 2. повний банер: 728×90;
 3. квадрат: 250×250;
 4. малий квадрат: 200×200;
 5. великий прямокутник: 336×280;
 6. вбудований прямокутник: 300×250;
 7. хмарочос: 120×600;
 8. широкий хмарочос: 160х600;
 9. блок на половину сторінки: 300×600;
 10. вертикальний прямокутник: 240х400;
 11. великий повний банер: 970х90;
 12. біллборд: 970х250;
 13. великий банер для мобільних пристроїв: 320х100;
 14. мобільний повний банер: 320×50.

Типи форматів банерів Google Ads

 • Квадрат і прямокутник
 • вертикальні формати
 • горизонтальні формати
 • Формати для мобільних пристроїв

Для опису форматів оголошень, в Центрі Правил Google Ads, використовуються досить специфічні терміни, наприклад, «Потрійне широкоекранне оголошення» або «Широкий хмарочос». Однак, особливості перекладу роблять ці терміни не дуже точними і зручними в роботі. Для повноцінної роботи достатньо знати розмір і тип формату банера, які ми і перерахували вище.

Перелік розмірів графічних оголошень однак