Адміністрування сайтів на Вордпресс

Ціни на обслуговування сайтів • адміністрування сайтів на Вордпресс
0 голосів

[ratings]

Ціни на обслуговування сайтів • адміністрування сайтів на Вордпресс

Часто доводиться чути від Замовників і власників сайтів що кругом одні «брехуни», фрілансери кидають, ніяк не виходить знайти хороших фахівців.

Як знайти хорошого спеціаліста, який допоможе зробити сайт? Відповідь дуже проста – потрібно стати хорошим Замовником. Іншими словами, причина того що Замовнику трапляються погані Фахівці полягає в діях і мисленні самого Замовника.

Поміняйте підхід і дії – зможете знайти хороших фахівців. Однак сказати це легше ніж зробити?

Автор сам ступив на цей слизький шлях років 20 тому і за минулий час наступав на всі можливі граблі багато разів, поки не зрозумів в чому полягав урок і як треба.
Все це вже давно відомо і написані гори книг. Однак хто ж їх читає? А якщо навіть читають, то хто сказав що вдалося правильно зрозуміти?
Давайте розбиратися…

Типи послуг та підходів до управління

Управління послугами можна розбити на 2 основні підходи:

  • 1. Проектне управління разовими завданнями
  • 2. Регулярне обслуговування на абонементній основі

Біда полягає вже в цих поняттях. Багато Замовників, бажаючи знизити свої ризики, починають будувати відносини на основі п. 1: ось мені треба зробити сайт, скажіть скільки коштує, скільки часу на це треба, далі я заплачу і потім воно все має працювати.

Це перший цвях у кришку труни вашого сайту.

Починайте з місячного бюджету

Перше що потрібно зрозуміти – скільки грошей ви готові витрачати на місяць на ваш сайт?

Безкоштовно – не буває.

Для спрощення можуть бути такі варіанти відповідей: 200 грн, 600 грн, 1 000 грн, 5 000 грн, 10 000 грн.
Приклади варіантів рішень в залежності від бюджету:

Починайте з місячного бюджету

Перше що потрібно зрозуміти – скільки грошей ви готові витрачати на місяць на ваш сайт?

Безкоштовно – не буває.

Для спрощення можуть бути такі варіанти відповідей: 200 грн, 600 грн, 1 000 грн, 5 000 грн, 10 000 грн.

Приклади варіантів рішень в залежності від бюджету:

  • 200 грн. вистачить тільки на найдешевший хостинг і домен. Платформа WordPress. Можна використовувати тільки типові теми. Платні теми не тільки вийдуть за бюджет, а й ще зажадають більше знань про налаштування. Зате типових тем: Twenty Seventeen, Storefront… більш ніж вистачить щоб отримати хороший сайт без програмування і складних рішень.
  • 600 грн. Тут краще брати щось типу Tilda для бізнес візиток або InSales для магазинів. Далі все робити своїми руками. Вчитися. Крутитися. Про фахівців годі й думати.
  • 1 000 грн. Теж саме що і п. 600 грн, але якісь дрібні речі вже можна замовляти. Платні картинки, фотографії, якісь додаткові додатки. Кидатимуть, будуть складності, але якісь шанси вже з’являються. Без програмування і ускладнення. Тільки типові рішення. На фахівців грошей все одно не вистачить. Хіба що дрібні консультації можна дозамовити.
  • 5 000 грн. Тут вже можна дозволити собі фахівця в помічники. На частину часу. Можна знайти більш менш досвіченого фахівця, який буде приділяти вам близько 10 годин на тиждень і допомагати з сайтом. Це обійдеться в 30-50 $/місяць. Решта грошей піде на «середнячковий» хостинг, його поступове доналаштування, оптимізацію CMS, докуповування плагінів, компонентів, дизайн, фотографії і т.д.
  • 10 000 грн. Тут вже можна найняти невелику команду. Стає простіше.

Чим менше у вас грошей, тим більше доведеться покладатися на свій інтелект і «прокачування» технічних знань в галузі веб-технологій.

Чим більше грошей, тим більше вибір рішень.

Зверніть увагу – мова про місячний бюджет. Ви повинні бути готові закривати ці витрати кожен місяць протягом усього часу життя сайту. Якщо у вас всього 10 000 грн на весь сайт – це означає, що навіть бюджет  1 000 грн в місяць вам не потягнути в плині року. А тому треба вибирати найдешевше рішення. Залишок витратьте на рекламу, яку до речі теж доведеться робити своїми руками, або замовляти додатково.

Проекти і разові завдання

Дуже небезпечна тема. Тут є 2 робочих підходи: FFF*, або PMBOK . Обидва підходи мають на увазі, що бюджет на проект від 250 000 грн і вище. А краще 0,5-1 млн. грн.
Для бюджетів 20-40 тис грн. – від цих підходів користі немає. Ви скотитесь в НЕ керований хаос. Саме тут з’являються ті страшні фрілансери, які кидають, і відсутність «нормальних фахівців». Хоча реальна причина в тому, що у Замовника не вистачає досвіду зрозуміти що так це не працює.

*Абревіатура FFF означає fix time, fix budget, flex scope. Працюємо з фіксованими термінами і бюджетом, а функціональність залишаємо гнучкою

Якщо у вас 10 000 грн. і ви шукаєте рішення разового завдання з програмуванням – приготуйтеся до занурення в пекло. З ймовірністю у 99% вас кинуть. Навіть якщо якийсь результат вдасться отримати – це буде, як правило, «сирий код» з купою помилок. А виконавець рано чи пізно зіллється. Вас кинуть не тому що люди погані, а тому що ви не компетентні у вартості програмування. Ну і тому, що ніхто крім малодосвідчених дурників, що переоцінюють свої сили, за ці бюджети не працюють.

Висновок? Якщо у вас немає 250 тис. грн. забудьте про проекти і разові замовлення, повертайтеся до місячного бюджету і шукайте рішення в рамках цього бюджету. Ці рішення завжди є, треба лише голову включити і «погуглити». Так, – не всі ваші бажання здійсняться, але зате буде робоче рішення в рамках бюджету.

Винятки

Звичайно бувають винятки. Іноді вдається знайти хорошого фахівця і не дорого. Здорово! Якщо вам так пощастило – якомога швидше домовтеся з ним на постійну роботу. Щоб він забронював за вами якусь кількість годин на місяць, а ви за ним якусь фіксовану частину оплати. Так ви зможете працювати з цим фахівцем «в довгу» на довірі один до одного. Він розуміє що у нього з’являється гарантована оплата і не кидається в пошуках нових замовлень, а ви можете розраховувати, що завдання будуть вирішуватися.

Якщо ви тут «ссиканете» і вирішите що місячні витрати для вас занадто дорого, то через якийсь час цей фахівець «зіллється». З різних причин. Просто знайте що він зіллється, кине вас, залишить щось не доробленим і ви знову будете шукати нового фахівця. Звинувачуючи всіх і вся в тому, що всі козли. Один ви тут бідний Д’Артаньян якого всі довкола «кидають». Але справа в тому, що причина цих проблем – ви і ваше мислення. Ніяк не інакше.

WordPress – це безкоштовно

Ще одна помилка, стереотип через який Замовники потрапляють в пастку власного мислення. Якщо сам WordPress безкоштовний, то це не означає що сайт буде безкоштовним. Автору доводиться працювати з сайтами на базі WordPress за 100 грн / місяць, за 10 000 грн / місяць, – і ще далі.

Сама платформа слабо впливає на ВАРТІСТЬ.

Вартість платформи в більшості випадків це менше 10% від ціни сайту. 90% вартості це контент, дизайн, програмування. Замовник может взяти безкоштовно WordPress, але своєю необізнаістю поставити задачу так что вона буде коштувати в написанні коду та впровадженні 100 000 грн і більше. А грошей у нього 10 000 грн. Який результат буде? У кращому випадку отримаєте «одоробло», яке буде псувати вам репутацію, в гіршому просто втратите гроші і час.

Висновки

Думайте головою. Лише ваше мислення і ваші дії визначають результат. Фрілансери тут ні до чого. Погані фрілансери це лише спосіб покарати Замовника за його легковажність.

Вдумайтеся в наступний ланцюжок слів:
  • У чому секрет успіху? У правильних рішеннях.
  • Що потрібно щоб приймати правильні рішення? Потрібен досвід.
  • Як отримати досвід? Щоб отримати досвід, потрібно приймати неправильні рішення.

Отже, якщо у вас проблеми – ви приймаєте неправильні рішення. Хороша новина – ви отримуєте досвід. Погана новина – проблеми будуть до тих пір поки ви не навчитеся приймати правильні рішення.
Чи можна скоротити шлях до правильних рішень і успіху? Так можна. Потрібно знайти тих, хто вже набив собі шишок в цій справі.

Хочете знайти таку людину прямо зараз?

Можете написати адресу сайту, бюджет і характер проблем. У відповідь отримаєте опис причин і варіанти рішень, як ці проблеми обійти…

Додаткові матеріали по темі:
Виважених вам рішень!

Залишайтеся в Темі і слідкуйте за оновленнями!

Якщо вам недостатньо викладеного матеріалу 😉 , чи

Якщо вам потрібна допомога/порада 

заповніть Заявку нижче